Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Poslední rozloučení s Hanou Maciuchovou (†75): Z amplionů zněla hudba z Krkonošských pohádek

Hana Maciuchová a Jaroslav Satoranský v seriálu Krkonošské pohádky (1974).
Zdroj: archiv ČT
+ Další fotografie
Hana Maciuchová
Rodina Hany Maciuchové si nepřála žádný velký tyátr. Se zesnulou herečkou se nakonec rozloučila tajně v pondělí odpoledne a pohřbu se zúčastnili pouze nejbližší. Ostatně takhle si to Maciuchová přála, nikdy nebyla zastáncem velkých a okázalých gest. Hold jí v ten samý den vzdala i Olomouc, kde herečka zemřela, a tamní ampliony se rozezněly hudbou z Krkonošských pohádek.

"Rozloučení proběhlo v úzkém rodinném kruhu" stojí na parte, které zveřejnila rodina Hany Maciuchové, která 26. ledna podlehla zákeřné rakovině. Velkému pohřbu sice bránila vládní nařízení spojená s koronavirovou epidemií, všem je ale jasné, že skromná herečka by si něco takového ani nepřála.

„Za všechny pozůstalé rodina Markova a Maciuchova. Děkujeme všem, kdo s námi uctí její památku,“ uvedla rodina na závěr parte.

Městem se rozezněla hudba z pohádky

Vzpomínku na nesmírně šikovnou herečku uctila i Olomouc, kde Maciuchová zemřela. „Statutární město vyjadřuje hlubokou soustrast rodině paní Hany Maciuchové. Paní Hano, upřímně a z celého srdce děkujeme za vše, co jste nám svým uměním i celým vaším životem dávala," zaznělo z amplionů města, odkud následně hrála i hudba z legendárních krkonošských pohádek.

„Chtěli jsme, aby si v den posledního rozloučení tuto velkou osobnost připomnělo i město. Proto jsme využili nově budovaný informační systém,“ uvedl pro Blesk náměstek olomouckého primátora Martin Major, který je vděčný, že se město mohlo s herečkou rozloučit alespoň touto dojemnou formou.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy