Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Poslední rozloučení Josefa Abrháma: Další podrobnosti pohřbu. Víme, kdo vystoupí nad rakví

+ Dalších 15 fotografií

Pohřeb miláčka národa, herce Josefa Abrháma (†82) se uskuteční již dnes. Dojde k němu ve 13 hodin v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově, tedy na úplně stejném místě, kde se loni naposledy loučil se svou milovanou manželkou Libuší Šafránkovou (†68). Redakce eXtra.cz zjistila i to, kdo bude k umělci promlouvat nad rakví.

Josef Abrhám: Další detaily pohřbu

Poslední rozloučení s hercem Josefem Abrhámem (†82) se uskuteční přesně tři týdny poté, co zesnul. Z parte, které rodina zveřejnila, je jasné, že pohřeb proběhne v pondělí 6. června od 13 hodin v kostele sv. Anežky České.

Do tohoto kostela chodil Abrhám pravidelně s manželkou Libuškou Šafránkovou. Ta zemřela o rok dříve na dlouhodobé zdravotní problémy, jak tehdy informoval Blesk.

Kdo promluví nad rakví

To, že na smutečním obřadu nebude chybět nejbližší přítel Josefa Abrháma, režisér Jan Kačer, už je téměř jisté. Není totiž moc sil, které by mu mohly zabránit, aby se kamarádovi přišel poklonit.

„Ta síla se jmenuje zdraví. Kdyby mi nebylo dobře nebo bych umřel, tak tam nepřijdu. Ale jinak ano,“ sdělil eXtra.cz Kačer.

Zároveň se prý taky schyluje k tomu, že promluví nad rakví. Kdo jiný také by o hvězdě tolika filmů, seriálů a divadelních představení uměl říct víc? Bojí se jen toho, že ho přemohou emoce.

„To ještě nevím. Asi jo. Syn mě o proslov požádal, byl by rád. Uvidíme,“ doplnil režisér.

Přátelství na celý život

Ten byl opravdu Abrhámovým největším přítelem, zažili spolu vše dobré i špatné v posledním půlstoletí.

„Byli jsme občany města Smíchova a prožívali jsme s Josefem společně cestu k prvnímu oslnění, úspěchu a hlubšímu přátelství. To jsem považoval za silnější vztah než lásku. A myslím, že Josef to měl dlouho taky tak. Lásku jsme pokládali za něco, co je Pánaboha, ale přátelství je od lidí. A takhle se to s námi s Josefem táhlo padesát let,“ vzpomínal nedávno pro eXtra.cz.

Pro mě byl jako bratr. Neměl jsem žádnou přízeň, bratr mi umřel. Josef za mnou chodil i do nemocnice, když přišly nemoci,“ doplnil Jan Kačer.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy