Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Poslední rozhovor zesnulého Víti Vávry: Slova o smíření, nemocech, izolaci a pomoci Karla Šípa

Vítězslav Vávra byl zpívajícím hudebníkem.
Zdroj: Profimedia.cz
ODCHOD

Zpívající bubeník Vítězslav Vávra (†68) je po smrti. Podle syna jeho organismus nevydržel boj s nádorem na plicích. Když jsme s velkou hvězdou osmdesátých let mluvili naposledy, nemohl opustit svůj byt, bez pomoci ostatních téměř nic nezvládl a přiznal problémy se zdravím.

Vítězslav Vávra nemohl ven z bytu

Někdejší idol žen a dívek, který zpíval hity jako Citronová holka, Holky z gymplu, Dívka z heřmánkové návsi a zanotoval také ústřední písničku k filmu Jak svět přichází o básníky, byl před smrtí v nedobrovolné domácí izolaci.

„Moje zdraví se nelepší. Mám velmi silnou artrózu v zádech a v kyčli ve čtvrtém stupni, k tomu další zdravotní diagnózy. S tím se nikam nedobelhám, takže už ani nikam nechodím. Jsem zavřený doma, nemůžu ven, jsem rád aspoň za terasu, kterou mám u bytu. I doktorky a sestřičky za mnou jezdí,“ řekl eXtra.cz zpěvák Vítězslav Vávra v červenci minulého roku. Těžko říci, jestli už tehdy měl o rakovině povědomí a skrývala se za dalšími diagnózami, nebo jestli se o ní dozvěděl až později.

Naposledy byt opustil rok před naším rozhovorem, jinak mu se vším pomáhala pečovatelka.

Smíření

„Obstará všechno, co potřebuju nakoupit. Jsem potřetí rozvedený (byl také manželem zpěvačky Věry Špinarové – pozn. red.), ale s poslední exmanželkou jsme zůstali přáteli a i s naší šestnáctiletou dcerou mě navštěvuje,“ těšilo ho.

„Kromě zdraví jsem v pohodě, duševně nijak nestrádám. Chybí mi, že už nemůžu zpívat a chodit ven, ale s tím se člověk zkrátka musí smířit. Propracoval jsem se k pochopení, že to jinak nejde, a naučil jsem se s tím žít. Chodí mě navštěvovat hodně kamarádů, střídají se tu jeden za druhým. Hodně si například telefonujeme s kamarádem Karlem Šípem,“ loučil se loni Víťa Vávra a prozradil při tom, že známý moderátor ho držel psychicky nad vodou.

Úmrtí

1.7.2021 ve 21:29 umřel můj táta, Vítězslav Vávra. Měl nádor na plicích a jeho organismus byl příliš slabej na boj s ním. Bard český muziky, milovník života, patriot. I když se naše cesty před lety rozešly, bude mi chybět,“ uvedl muzikantův syn Filip Vávra.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy