Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Poslední rozhovor s dcerou (†47) Antonína Panenky: Byla plná nadějí, partnerovi dala na vybranou

Martina Panenková: Dcera (†47) Antonína Panenky byla před smrtí plná nadějí
Zdroj: Showpix.cz
+ Další fotografie
poslední rozhovor

Martina Panenková (†47) sice 11. listopadu prohrála svůj boj s rakovinou, před smrtí byla ale plná nadějí. To je zřejmé i z posledního rozhovoru, který poskytla do knížky Ženy za zády. Dcera fotbalového Antonína Panenky byla vyrovnaná a nepřipouštěla si, že by léčba nemusela dopadnout dobře. 

Boj nad rakovinou jednou vyhrála, podruhé to bylo ale nad její síly. Martina Panenková a ani její rodina si to ale nepřipouštěly. Nedávno zesnulá dcera Antonína Panenky totiž poskytla do knížky Ženy za zády svůj poslední intimní rozhovor, z kterého doslova mrazí.

"Vnímam jinak vůně i chutě"

Nejdřív k její nemoci promluvila její maminka Alena, která přiznala, že právě nemoc dcery celou rodinu posílila. “Hodilo to celou rodinu na úplně jinou kolej, kde už odlišuješ, co je opravdu podstatné a co můžeš vypouštět. Všeho si teď vážím víc. Já měla vždycky k životu velkou pokoru, ale díky tomu, co jsme zažili, si uvědomíš zblízka, že život je rozbitný, křehký a že není na co si stěžovat. Když Martinka onemocněla, věděla jsem, že to bude dobrý! Jinou možnost si jako máma nesmíš nikdy připouštět,” říkala v době, kdy rozhovor vznikal a celá jejich rodina doufala, že se Martina uzdraví.

“Je to tak, jak říká máma. Pro mě má teď smysl úplně všechno. Vnímám věci, které jsem předtím nevnímala. Několik měsíců jsem ležela na posteli a nemohla se během léčby zvednout, a když jsme šla potom s přítelem nakoupit, všechno mi přišlo nové, krásné. Celkově vnímám jinak chutě, vůně, barvy. Všechny smysly mají nový rozměr. To pochopí jenom ten, kdo si sáhl na podobný zážitek zblízka. Na něco mezi životem a smrtí. Každý den si teď užívám. Hrnek kafe má mnohem lepší chuť než dřív,” doplnila svou maminku Martina Panenková s tím, že se cítí mnohem vyrovnanější než kdy dřív.

Partner dostal na výběr

V rozhovoru také přiznala, že partnerovi, se kterým byla sedm let, dala na výběr, zda s ní chce zůstat, nebo ne. “Já jsem nic neočekávala, a když se moje diagnóza vrátila podruhé a v horší verzi, sama jsem mu řekla, že může klidně jít a já se nebudu zlobit. Nechci soucit nebo lítost, o to nestojím. On ale zůstal. Tím řekl všechno,” popsala Panenková, která měla rakovinu prsu.

Ačkoliv se zhoubnou nemocí bojovala čtyři roky, nikdy nepropadla sebelítosti. “Já se nikdy neptala, proč zrovna já, já to brala jako výzvu. Buď zabojuju a budu vítěz, nebo ne. Psychika v tomhle onemocnění hraje stěžejní roli. Slovo rakovina navíc u nás doma nepoužíváme, nazýváme ji jinak, klidně potvorou nebo potvůrkou. Nedávám žádné škatulky, nechci vnímat v denním životě žádné diagnózy. Je to výzva,” dodala Martina Panenková, která své nemoci podlehla 11. listopadu, jak informoval deník Blesk.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy