Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Poslední role křehké Niny Dívíškové před smrtí: Hrála mrtvou a pila plzničku

Nina Divíšková ve filmu Manžel na hodinu (2016).
Zdroj: Se svolením Bohemia MP
+ Dalších 5 fotografií
VZPOMÍNKA

Už je to pět let, kdy se nedávno zesnulá Nina Divíšková (†84) naposledy posadila před kameru. A podle režiséra šlo při jejím natáčení s Bolkem Polívkou (71) o dojemné i zcela neuctivé setkání.

Nina Divíšková naposledy před kamerou

Herečka Nina Divíšková hrála ve filmu Manžel na hodinu, což bylo pokračování diváckého hitu Hodinový manžel. Její postava paní Junková v prvním díle odešla na věčnost, takže ve dvojce s ní kolega Bolek Polívka promlouvá na obláčku.

„Paní Nina ve filmu Manžel na hodinu hrála mrtvou. Postava Bolka Polívky Milan dostane infarkt, umře a dostane se do nebe, kde potká Ninu Divíškovou alias paní Junkovou, která mu vysvětlí, že ještě není čas, že musí jít zpátky a vyřešit problémy,“ popsal nám děj režisér snímku Tomáš Svoboda.

„Pamatuji si, že na plac tehdy přišla dáma, která měla sice již velmi křehkou tělesnou schránku, ale stále naprosto bystrou hlavu a svou roli zahrála naprosto fenomenálně. Opět ukázala, že je to skvělá herečka,“ vysekl jí poklonu pro eXtra.cz.

Bolek Polívka se s ní nepáral

A i když na Nině Divíškové už byly pokročilý věk a únava jasně poznat, přesto došlo i k humoru. „Představitel Milana se s ničím vůbec nepáral. Všichni měli k paní Nině kvůli jejímu věku a tělesné konstituci ohromný respekt. Pak ale přišel Polívka a zahlásil: ‚Nino, pojď sem, ne*er!‘. Když ji vzal kolem ramen, měl paní Divíškovou nad kolena. Jejich setkání bylo strašně zábavné, hrozně neuctivé a zároveň ohromně laskavé. Za kamerou jsme se váleli smíchy,“ vzpomínal režisér.

Nina Divíšková má v záběrech před sebou pivo, to nevynechala ani ve skutečnosti. „V karavanu si po natáčení dala s chutí dvě plzničky, pak ji vyzvednul pan Kačer a odvezl ji domů,“ popsal natáčení člen štábu.

Nemoc a odcházení

Nina Divíšková ke sklonku svého života bojovala s Alzheimerem a projevy její nemoci často trápily oddaného manžela Jana Kačera.

„Nesnáším tu nemoc. Mám čím dál víc rád Ninu, čím je hubenější, tím víc ji mám rád. Ale projevy nemoci, sobecké výkřiky a poroučení: ‚Dej mně pivo, dej mně cigaretu!‘… Jak se opakuje. Jak zapomíná. To mě tak neobyčejně s.re, že na ni někdy i řvu. Snažím se dořvat k podstatě její osobnosti, k té vznešené, noblesní holce, kterou bývala a jistě chce dál být,“ prozradil časopisu Instinkt před několika lety.

Nyní už je se vším trápením konec, herečka s ohromným charismatem se odebrala na věčnost.

„Nina byla hodně nemocná, ale statečně nemoci vzdorovala. Když se dozvěděla o smrti Libušky Šafránkové, začala usedavě plakat. A od toho okamžiku to s ní šlo nezadržitelně dolů. Jako by na sebe čekaly! Už jsem s tím nemohl nic dělat. Umřela doma, obklopena svými blízkými, tak jak si přála. Odešla klidná na své stáří,“ svěřil se Blesku herec a režisér.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy