Stanislava Grosse drtí amyotrofická laterální skleróza a přes všechny obvyklé fráze je jasné, že loňské Vánoce byly jeho poslední.

Smířen s Bohem se omluvil v dokumentu, rodinu zajistil, dá se říct, že může relativně v klidu odejít, a teď do toho přišla rána, kterou mu snad nemůže přát ani největší nepřítel – jeho starší dcera Natálka je zamilovaná.

A co hůř, přímo v divadle, kde jakoby nestačilo, že potkává Ivanu Gottovou (39), teď ji tam ještě ochmatává tajemný fantom, kterého dcerka zuřivě tají: "Našla jsem si tam kluka, je to kolega, se kterým hraju. Jméno ale neprozradím,“ sdělila talentovaná lolitka deníku Aha! a dodala, že ze situace zoufalá maminka jí dovolila si vztah užít.

Jenomže ouha! Uvědomuje si Grossová, co se v souboru Přízraku z Londýna vyskytuje za nechuťáky? Může jen doufat, že se dcerka zaláskovala do někoho z dalších dětských čurdařů, protože jinak je výběr potencionálních zájemců o poctivost mladé slečny dost tristní a je strašné si představit, co dítě, které se musí vyrovnávat s umírajícím otcem, asi v temných zákoutích divadelního suterénu čeká.

Asi nejhrůznější je představa, že by dotyčným byl představitel role „Dědka“, kterou už podle přezdívky zjevně napsali na tělo Ivanu Vyskočilovi (68). Žádnou výhrou by ale nebyla Vyskočilova alternace Miloslav Mejzlík (63) či „komisař“ z 4TETu Jiřího Korna, známý zpěvák David Uličník (42), který je sice suverénně nejmladší adept, ale zase má už deset let z celého výběru nejméně vlasů.

Všechno je to ale pořád lepší, než aby se juniorka spustila v 50 m vzdálené Broadwayi, kde v Mýdlovém princi exceluje vůbec největší postrach všech otců světa Sagvan Tofi (50), který by byl ještě tutově schopen předhodit nevinnou dívenku svému kamarádovi do deště Vaculíkovi.

Grossovi si ale nemají nač stěžovat. Divadla Hybernia a Broadway jsou odjakživa semeništěm hříchu a o souborech je známo, že tu prakticky měli poměr všichni se všemi, takový Daniel Hůlka nebo Pepa Vojtek (49) se dokonce v rámci souborů Angeliky, Barona Prášila, Kata Mydláře a Kleopatry stihli i vícekrát oženit a rozvést a manželky si při tom prohazovat.

Do tohoto chrámu erotiky prostě vysíláte dceru s tím, že je prakticky vymalováno. Držíme palce, ať to hlavně není ten Vyskočil, Stando!