Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Poslední přeživší tatínek z filmu S tebou mě baví svět: Pavel Nový (70) ZŮSTAL SÁM

+ Dalších 28 fotografií
VZPOMÍNKY
Filmová komedie století S tebou mě baví svět nedávno přišla o další velkou hvězdu, do hereckého nebe odešel Václav Postránecký (†75) alias dirigent Michal Adámek. Již před šestnácti lety zemřel představitel doktora Alberta Horáka Július Satinský (†61). Ze tří tátů tak zůstal sám Pavel Nový (70), i když i ten měl před 12 lety namále a dodnes má z ataku západonilské horečky následky.

Pavel Nový není tím, kdo by se příliš vracel k minulosti. Stále natáčí jeden seriál za druhým a pomalu není k zastavení. A to přitom v roce 2007 vážně onemocněl a nebýt toho, že měl díky svému chození v kraťasech za každého počasí zvýšenou imunitu, podle svých slov by na tomto světě už dávno nemusel být. Nemůže už tolik běhat jako dřív, v jednom z dřívějších rozhovorů také přiznal, že ho tělo zrazuje i v intimnějších oblastech života.

Když se ho novináři ptají, jak na natáčení komedie S tebou mě baví svět vzpomíná, vybaví se mu mimo jiné to, jak s kolegy podváděli režisérku Marii Poledňákovou.

Alkohol

„Z její strany přišla naprostá prohibice. Pořád probíhaly kontroly, ale my na to stejně vyzráli,“ prozradil nám vyhlášený otužilec. Herci alkohol schovávali do dětských batůžků, takže na ně ani přísná režisérka nepřišla.

Jednou ji ale dokonce rozplakali. „V pokročilé noční hodině se kontrolovaly denní práce. Marie se rozplakala a řekla nám s výčitkou, kterou umí jenom ženy: ‚Zkazili jste mi film, blbci‘ a šla bydlet,“ směje se Pavel Nový po letech.

„Byl jsem i u konkursu na mého syna Pepina. Hlásilo se asi pět set dětí. Jejích úkolem bylo říct nějaký sprostý fór. Když odešel ten, kterého jsme nakonec vybrali, říkal jsem režisérce Marii Poledňákové, že vypadá přesně jako já v pěti letech. Navíc byl vtipný, tak jsme ho vybrali,“ vzpomíná herec, kterého znají diváci i díky jeho hlášce Páček shledáček.

Vzpomínky

Václavem Postráneckým byl víc než on jedna ruka Július Satinský. Oba byli velmi blízcí kamarádi a skoro všechno dělali spolu. Zatímco Pavel Nový ve volných chvílích mezi záběry jako celoživotní sportovec cvičil a běhal, zbylí dva herci buď četli nebo se po večerech věnovali popíjení.

A jak Nový vzpomíná na Satinského? „Jula to s dětmi uměl. Dokázal je zvládnout. Byl vystudovaný učitel, dřív učil i na učňáku. Velmi svérázným způsobem vyučoval zeměpis ve třídě, v níž bylo pět ročníků, takže všechno musel vysvětlovat tak, aby to chápal páťák i starší ročníky,“ dodal Nový.

I za pomoci těchto tří chlapíků vznikl film, který sice komunistické plátky ztrhaly, ale diváci stáli na lístky dlouhé fronty ve čtyřstupech a doteď patří snímek k nejlepším, co v bývalém Československu vzniklo.

Mohlo by vás zajímat

Další články