Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Poslední předpověď na týden před Vánoci: Řekli, jestli budou na sněhu či na blátě

Strom na Staroměstském náměstí.
Zdroj: Jakub Patera/eXtra.cz
počasí
Poslední předvánoční týden se ponese v duchu mírné zimy. Žádné velké sněžení neočekávejte, je ale naopak dost možné, že se bude na několika místech Česka tvořit ledovka a námraza. Z úterý na středu bude přes střední Evropu postupovat k východu nevýrazná studená fronta a bude se rozpadat. V dalších dnech k nám bude kolem tlakové výše nad východní Evropou pokračovat příliv teplejšího vzduchu od jihozápadu. Vyplývá to údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

Pondělí

V pondělí bude zataženo nízkou oblačností, ojediněle, během dne místy polojasno. Ojediněle mrholení, mlhy, ráno a večer i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při malé oblačnosti kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Slabý proměnlivý, během dne postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Úterý

V úterý má být většinou zataženo nízkou oblačností, na Českomoravské vrchovině a v Oderských vrších místy, jinde jen ojediněle mlhy, mrholení, i mrznoucí, nebo slabé sněžení. Ojediněle polojasno, zejména na horách. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, místy až -4 °C, zejména na Moravě a ve Slezsku. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, při malé oblačnosti kolem 6 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech slabý proměnlivý nebo východní vítr do 3 m/s.

Středa

Ve středu bude většinou zataženo nízkou oblačností, ojediněle i polojasno. Místy slabý déšť nebo mrholení, mlhy, ojediněle i mrznoucí, nebo slabé sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na západě a severozápadě až 6 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na severovýchodě zpočátku mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Čtvrtek

Na čtvrtek meteorologové předpovídají většinou zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení, i mrznoucí. Místy mlhy, i mrznoucí. Ojediněle i polojasno, zejména na horách. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, při zmenšené oblačnosti až 7 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na severovýchodě mírný jihozápadní vítr 3 až 6 m/s.

Pátek

V pátek bude většinou zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení, i mrznoucí. Místy mlhy, i mrznoucí. Na horách místy, jinde ojediněle i polojasno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Vánoce

Co se týče Vánoc a sněhu, jsou meteorologové velmi skeptičtí. Následující čtyři týdny by měly být teplotně průměrné až mírně nadprůměrné a srážek by mělo být jako obvykle v tuto dobu. V noci by měly teploty klesnout pod nulu, ale se sněhem to kdo ví jak nevypadá.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy