Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Poslední prázdniny žháře Zdeňka K.: Před zapálením bytu popíjel s rodinou u táboráku

Poslední prázdniny žháře Zdeňka K.: Před zapálením bytu popíjel s rodinou u táboráku
Zdroj: Facebook/Lukáš K.
+ Dalších 14 fotografií
Bohumín
V České republice stále kolují příběhy lidí, kteří tragicky zahynuli při požáru v panelovém domě v Bohumíně. Za hrůzným činem stojí otec zesnulého Lukáše K. (†30). Rok před smrtí však Lukáš se svou budoucí manželkou Lenkou V. (†30), synem Dominikem (†9) a otcem Zdeňkem K. (54) trávil báječnou dovolenou u vody. Ani vzpomínky na společně prožité chvíle ale Zdeňkovi nezabránily k upálení jedenácti lidí na rodinné oslavě.

Lukáš K. si loňské léto užíval se svou přítelkyní Lenkou V., synem Dominikem a svým otcem Zdeňkem Společně se vydali na rodinné prázdniny k přehradě Baška. Ještě tehdy působili jako šťastná rodina, která nemá žádné problémy. "Konečně odpočinek," napsal k jedné z prázdninových fotografií Lukáš K. Na snímcích vypadal Zdeněk spokojeně a lidé by v něm stěží viděli vraha. Při společných večerech u táboráku, u piva nebo při opalování se usmíval od ucha k uchu.

Takových výletů však podnikali se Zdeňkem mnohem víc. Poznávali krásy České republiky a své zážitky neustále sdíleli na sociální sítě. Společně strávených chvil však nejspíš v průběhu roku postupně ubývalo. Zdeněk už nakonec nebyl ani pozván na rodinnou oslavu, která se konala v srpnu letošního roku.

Rozhořčený otec se rozhodl na oslavu přeci jen dorazit. Své rodině chtěl z nějakého důvodu pohrozit a v bytě v 11. patře v Bohumíně rozlil benzin, který následně zapálil. Šestnáct lidí tak nechal na pospas šlehajícím plamenům ohně. Bestiálním činem zabil dvanáct lidí, mezi kterými byla i dívka v 8. měsíci těhotenství Nenarozené dítě se tak počítá jako dvanáctá oběť. Ke svému jednání se nakonec Zdeněk sám přiznal. Tvrdil však, že chtěl přítomné jen vystrašit.

Zdeněk K. měl podle všeho velké problémy s alkoholem. Už před několika lety přišel o svého prvního syna, který tragicky zemřel. Nejspíš tak trpěl psychickými problémy. Nyní mu hrozí odnětí svobody až na doživotí.

Související články

Další články