Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Poslední přání Freddieho Mercuryho: Majetek shořel na prach, šéfkuchaři odkázal miliardy

Freddie Mercury.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
výročí

Všichni ho milovali, bohužel zemřel příliš mladý. Dnes je to přesně 31 let, co naposledy vydechl legendární zpěvák a frontman kapely Queen Freddie Mercury (†45). Tehdy podlehl zápalu plic, který doprovázely komplikace spojené s AIDS. Moc po něm však nezůstalo, velká část jeho majetku byla zničena, jak uvedla kurátorka muzea The Postal Museum Joanna Espin pro web The Vintage News. 

Zpěvák Freddie Mercury, vlastním jménem Farrokh Bulsara, se narodil na Zanzibaru. Už během studií na internátu se naučil hrát na klavír a založil svou první kapelu s názvem The Hectics, ve které se poprvé objevil pod přezdívkou Freddie, pod níž ho zná celý svět. O zdravotním stavu Freddieho Mercuryho se dlouho diskutovalo. S jakou nemocí frontman skupiny Queen bojuje, se fanoušci dozvěděli 23. listopadu 1991 z tiskového prohlášení. O den později zemřel.

V posledních dnech už nejedl pevnou stravu, konzumoval pouze ovoce a ovocné šťávy, jak uvádí jeho tehdejší partner Jim Hutton v knize Mercury and Me. Dva týdny před svou smrtí prý přestal frontman kapely Queen brát i veškeré léky. "Když naposledy vydechl, zmizelo z jeho tváře utrpení. Vypadal konečně klidně," uvádí Hutton.

Hvězdná kariéra

Freddieho všichni znají coby frontmana kapely Queen, ve které hrál spolu s Johnem Deaconem, Brianem Mayem a Rogerem Taylorem. První obří úspěch zaznamenala kapela poté, co vyšla píseň Bohemian Rhapsody, která ovládla britské hitparády a stala se jednou z nejzásadnějších písní hudební historie. Image kapely udával samotný Freddie, který vystupoval v extravagantním oblečení, lakoval si nehty a na obličeji si nechal narůst knírek. Kontroverze, zábava a inovace – to vše hrálo kapele Queen do karet, skupina se stala hudební legendou a celý svět jí ležel u nohou. O legendární kapele vznikl nedávno i film s názvem Bohemian Rhapsody (2018) v hlavní roli s Rami Malekem.

Freddie Mercury měl AIDS

Mercuryho nespoutaný bouřlivý styl života měl bohužel smutnou dohru. Byl to však bojovník. Ačkoli měl zákeřnou nemoc AIDS, ve svém tempu nepolevoval, psal stále nové písně a koncertoval, co to jen šlo.

Široká veřejnost o jeho nemoci dlouho neměla sebemenší tušení, to se však změnilo na konci listopadu 1991, kdy tuto smutnou zprávu vyslal do světa manažer skupiny Jim Beach. O čtyřiadvacet hodin později Mercury zemřel. Před smrtí stihl s Queen natočit ještě poslední album Innuendo, jež obsahuje i song Show must go on.

Majetek Freddieho Mercuryho

Mercury většinu svého majetku věnoval své bývalé přítelkyni Mary Austin, zbytek pak zdědili jeho rodiče a sestra. Mimo jiné věnoval také půl miliardy liber (kolem 14 miliard korun) svému šéfkuchaři Joemu Fanellimu, osobnímu asistentu Peteru Freestoneovi a partneru Jimovi.

Velká část jeho majetku byla ale zničena. "Když Freddie Mercury zemřel, spousta jeho věcí byla spálena v souladu s náboženskou vírou jeho rodiny," prozradila kurátorka muzea The Postal Museum Joanna Espin, jak píše web The Vintage News.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy