Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Poslední přání den před smrtí: Freddie Mercury kvůli němu vstal z postele

Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
hiv
Dnes uplynulo přesně 28 let od chvíle, kdy zpěvák Freddie Mercury (†45) oznámil světu, že trpí AIDS. Virem HIV se nakazil pravděpodobně už v roce 1980, nemoc si však nechtěl přiznat a na test, po kterém mu byly oznámeny zdrcující výsledky, šel až v roce 1987. Pouhý den poté, co veřejnosti vše přiznal, zemřel obklopen svými přáteli. Po nich chtěl, aby mu splnili jedno poslední přání - to pro něj skutečně udělali.

Jeden z nejvýznamnějších zpěváků v historii Freddie Mercury byl v posledních letech svého života zesláblý a dva roky před smrtí už nebyl schopen ani absolvovat turné k novému albu své skupiny Queen. Ačkoliv si lidé všímali, že s ním není něco v pořádku, co se skutečně děje tajil nejen veřejnosti, ale i ostatním členům kapely. Až 23. listopadu 1991 přišlo přiznání, že trpí AIDS.

Den poté, co legendární zpěvák svou nemoc přiznal, zemřel večer ve svém domě v Kensingtonu. Ještě předtím mu ale bylo splněno poslední přání, o které požádal kamarády, kteří s ním poslední chvíle trávili. Dokonce kvůli němu vstal ze smrtelné postele i přesto, že už nějakou dobu nebyl schopný chodit.

O posledních chvílích Mercuryho promluvil pro magazín Express Online jeho nejlepší přítel Peter Freestone. Ten se zpěvákem žil v jednom domě 12 let a sledoval, jak z něj AIDS pomalu vysává život. „Freddie byl velkým milovníkem umění a přál si naposledy vidět díla, která si pořídil,“ řekl Freestone.

„S kamarády jsme ho zvedli z postele a odnesli do spodního patra domu, kde měl místnost plnou uměleckých děl. Po dlouhé době poprvé a také naposledy se postavil na nohy. Podpíral jsem ho a chodili jsme pomalu po síni. Popisoval mi všechna ta díla a povídal o tom, kde k nim přišel,“ dodal zpěvákův nejlepší přítel a doplnil, že i když v posledních dnech před smrtí legendy bylo v domě ticho, Freddie zůstával tím člověkem, jakého všichni znali.

Související články

Další články