Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Poslední pohádka Libuše Šafránkové (†68): Co jste o filmu Micimutr možná nevěděli

Pohádka Micimutr (2011).
Zdroj: Se souhlasem ČT1, Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Zajímavosti

Pohádka Micimutr z roku 2011 vypráví příběh o princezně, kterou se rozhodne vysvobodit ze spárů tříhlavého draka obyčejný loutkář. Hlavní roli si v pohádce zahrála nedávno zesnulá herečka Libuše Šafránková (68). Co jste o pohádce možná nevěděli?

Snímek Micimutr režíroval Vít Karas a kromě herečky Libušky Šafránkové, pro niž to byla poslední pohádka, ve které se objevila, se v díle představili také Marika Šoposká, Jiří Bartoška, Vojtěch Dyk nebo třeba Ondřej Novák.

Děj pohádky se točí kolem princezny Karolíny, kterou musí někdo vysvobodit ze spárů tříhlavého draka. Žádný z princů ale nemá takovou odvahu, a proto se o její záchranu rozhodne bojovat mladý loutkář, který je už léta do princezny tajně zamilovaný. Když je nejhůř, na pomoc loutkáři přijde kouzelnice se záhadným jménem Micimutr, kterou hraje právě Libuše Šafránková. Jaké jsou zajímavosti kolem natáčení této filmové pohádky?

Zajímavosti o snímku

• Filmování probíhalo na hradě Zvíkov v okrese Písek, v Ledči nad Sázavou, na skalách Velké Ameriky i na malostranských střechách v Praze.

• Filmový drak vznikl pomocí počítačové 3D animace v grafickém studiu České televize.

• Hrad Zvíkov musel být částečně graficky přeměněn.

• Režie se ujal Vít Karas, který pracoval na různých projektech. Natočil film Běžci, Přání k mání nebo seriály Dokonalý svět z prostředí módní redakce, Škoda lásky, Kapitán Exner či Jak si nepodělat život.

• Jedná se o poslední pohádku, v níž si zahrála Libuška Šafránková, která 9. června 2021 zemřela. Po Micimutru hrála ještě v komediích Donšajni, Jak jsme hráli čáru nebo Přijde letos Ježíšek?

• 24. prosince 2011 byl snímek odvysílán jako štědrovečerní pohádka v České televizi.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy