Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Poslední okamžiky Josefa Abrháma (†82): Umíral podobně jako jeho otec!

Libuše Šafránková a Josef Abrhám.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 14 fotografií
Poslední okamžiky

Oblíbený herec Josef Abrhám zemřel v pondělí 16. května ve věku dvaaosmdesáti let. Jeho milovaná žena Libuška Šafránková odešla jen necelý rok před ním. V posledních chvílích o Abrháma pečoval jeho syn Josef mladší. A jak před lety přiznala Libuše Šafránková, na což upozornil server Blesk, i její manžel Josef Abrhám se staral o svého tatínka, když umíral. 

Fanoušci české a československé kinematografie zažili v úterý 17. května šok. Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel oblíbený herec Josef Abrhám, který v průběhu své kariéry ztvárnil veliké množství legendárních postav. Informace o jeho úmrtí potvrdil webu eXtra.cz herec Jan Kačer. Kromě hereckého nadání byl však Abrhám znám i tím, jaký je to elegán a gentleman. 

Poslední chvíle svého života strávil na Moravě, kam si ho k sobě vzal jeho syn Josef Abrhám mladší a se ženou Ludmilou se o něj starali. Abrhámova milovaná žena Libuška Šafránková totiž zemřela v červnu minulého roku.

Umíral podobně jako otec

Jak upozornil server Blesk, Abrhám umíral podobně, jako jeho otec. „Pepíkův otec byl čtyři roky upoután na lůžko a on o něj osobně pečoval,“ prozradila před lety Šafránková v rozhovoru s publicistkou Zuzanou Maléřovou. „Už jsem věděla, že to chce nejen psychicky vydržet fakt, že od nás odchází člověk, ale především fyzickou sílu,“ dodala tehdy herečka.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy