Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Poslední okamžiky Josefa Abrháma (†82): Umíral podobně jako jeho otec!

Libuše Šafránková a Josef Abrhám.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 14 fotografií
Poslední okamžiky

Oblíbený herec Josef Abrhám zemřel v pondělí 16. května ve věku dvaaosmdesáti let. Jeho milovaná žena Libuška Šafránková odešla jen necelý rok před ním. V posledních chvílích o Abrháma pečoval jeho syn Josef mladší. A jak před lety přiznala Libuše Šafránková, na což upozornil server Blesk, i její manžel Josef Abrhám se staral o svého tatínka, když umíral. 

Fanoušci české a československé kinematografie zažili v úterý 17. května šok. Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel oblíbený herec Josef Abrhám, který v průběhu své kariéry ztvárnil veliké množství legendárních postav. Informace o jeho úmrtí potvrdil webu eXtra.cz herec Jan Kačer. Kromě hereckého nadání byl však Abrhám znám i tím, jaký je to elegán a gentleman. 

Poslední chvíle svého života strávil na Moravě, kam si ho k sobě vzal jeho syn Josef Abrhám mladší a se ženou Ludmilou se o něj starali. Abrhámova milovaná žena Libuška Šafránková totiž zemřela v červnu minulého roku.

Umíral podobně jako otec

Jak upozornil server Blesk, Abrhám umíral podobně, jako jeho otec. „Pepíkův otec byl čtyři roky upoután na lůžko a on o něj osobně pečoval,“ prozradila před lety Šafránková v rozhovoru s publicistkou Zuzanou Maléřovou. „Už jsem věděla, že to chce nejen psychicky vydržet fakt, že od nás odchází člověk, ale především fyzickou sílu,“ dodala tehdy herečka.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy