Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Poslední momenty Čechmánka před náhlou smrtí. Vypadal zdravý, hráli jsme spolu ještě hokej, kroutí hlavou zdrcený kamarád

Roman Čechmánek musí být z neúspěchu zklamaný.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
vzpomínky

Bývalý průkopník vsetínského hokeje a strůjce někdejšího tamního extraligového zázraku Petr Husička šokoval přítomné na pohřbu zesnulého brankáře Romana Čechmánka (†52). Prozradil totiž nečekaný fakt, že jen pár dnů před skonem známého gólmana spolu hráli hokej. Informoval o tom deník Blesk.

Smrt Romana Čechmánka, ke které došlo předminulý víkend, stále zůstává obestřená tajemstvím. Pitva sice vyloučila cizí zavinění i sebevraždu, spekulace se ale rojí kolem bolestí ruky, které hokejistu trápily před jeho skonem.

Romanova smrt pro mě byla a vlastně pořád je obrovský šok. Na zdraví si nikdy nestěžoval – a to jsme hráli v jednom kuse hokej nebo tenis,“ prozradil Blesku Petr Husička, někdejší generální manažer vsetínského týmu.


Titul pětkrát za sebou

Zároveň uvedl, že se zesnulým gólmanem byl v kontaktu až do jeho posledních chvil. „Chodili jsme spolu hrávat hokej na zimák Kapka, kousíček od Vsetína. Třeba předminulý týden hrál Roman centra, já taky. Ještě jsme se hecovali, kdo vyhraje víc buly a dá víc gólů,“ vzpomínal muž, který se stejně jako další přišel se svým bývalým svěřencem rozloučit do obřadní síně zlínského krematoria.

Má se za to, že právě Husička v devadesátých letech vytvořil úspěšný tým, který do velké míry spoléhal na vynikající výkony Čechmánka v brance. „Roman a Jirka Dopita byli nosné kameny, na kterých jsme to stavěli. Zažil jsem s ním moře úspěchů. Teď už mohou společně s Ivanem Hlinkou stavět nebeskou sestavu…“ dodal muž.


Vsetín vyhrál nejvyšší domácí hokejovou soutěž jako jediný tým pětkrát za sebou – titul získával pravidelně mezi lety 1995 a 1999. Na nejvyšší příčce extraligy stanul ještě v roce 2001.

Právě Jiří Dopita byl jedním z trojice olympijských vítězů, kteří do obřadní síně Lesního hřbitova ve Zlíně se dorazili rozloučit se svým bývalým spoluhráčem – spolu s ním nechyběli ani David Moravec a Jiří Šlégr, jak uvedl deník Aha!

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy