Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Poslední minuty života Věry Bílé: Než přijela záchranka, svíjela se v krutých bolestech

Zdroj: profimedia
+ Dalších 14 fotografií
Úmrtí
V úterý zasáhla Česko zpráva o úmrtí legendární zpěvačky Věry Bílé (†64). Redakci eXtra.cz se podařilo získat zpověď majitele ubytovny Zeyerova, kde legendární romská pěvkyně žila, co se dělo těsně před tím, než pro ni přijela záchranka. A poslední minuty života Věry Bílé byly opravdu velmi kruté.

Věra Bílá zemřela v pondělí krátce po převozu na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. Měla těžkou cukrovku, slabé srdce a trpěla lupénkou. K tomu byla silná kuřačka, takže měla problémy s dýcháním.

A přesně to, jakým způsobem žila, koresponduje s výpovědí majitele ubytovny. „Kouřila sto cigaret denně. Přejídala se. Ten poslední večer jí bylo hodně špatně. Ono jí bylo v posledních dnech nevolno velmi často. Tu osudnou noc to byl ale extrém,“ přiblížil nám majitel ubytovny s tím, že záchranku volal jeden ze sousedů Věry Bílé.

Pokoj, v němž žila zpěvačka sama, je kvůli dědickému řízení uzamčen. „Nikoho tam nesmím vpustit. Je to uzamčené a doposud se nikdo z rodiny Věry Bílé nepřihlásil,“ dodal muž, který Věru Bílou vždy respektoval jako velkou umělkyni.

Poslední rozloučení s geniální zpěvačkou se uskuteční 23. března v kostele Panny Marie Sněžné v Rokycanech. Obřad začne v 10:45. Poslední rozloučení s královnou romské hudby bude nejspíše velkolepé.

Související články

Další články