Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Poslední minuty Věry Špinarové: Legendární zpěvačka bojovala do poslední chvíle…

+ Dalších 11 fotografií
Zpěvačka a legenda české pop-rockové scény Věra Špinarová zemřela v neděli večer v pražské motolské nemocnici. Po celkovém selhání organismu jí přestaly fungovat orgány. O život bojovala pět dnů poté, co zkolabovala během svého koncertu v Čáslavi.

Na vyprodaný koncert v Čáslavi se Věra Špinarová velmi těšila. Odzpívala však pouze dvě písně a udělalo se jí špatně. Stihla se ještě omluvit a odejít do zákulisí.

Tam však úplně zkolabovala, zastavilo se jí srdce. Jako první ji začal oživovat její syn a manažer Adam Pavlík. K němu se připojili lékaři, kteří byli přítomni v sále. Byl nutný převoz vrtulníkem na ARO motolské nemocnice. Zpěvačka však byla čtyřicet minut bez kyslíku. I kdyby se z kómatu nakonec probudila, její mozek by nefungoval stejně.

Syn za ní do nemocnice dojížděl každý den až z Ostravy, aby jí byl oporou. Zatímco se celé Česko modlilo za svou oblíbenkyni, ona sama bojovala jako lev. Nakonec však svůj boj prohrála, když jí začaly jeden po druhém selhávat orgány. Především pak plíce.

S plícemi měla Věra Špinarová dlouhodobé potíže, ze kterých se léčila. Trpěla chronickou obstrukční plicní nemocí. Kromě toho trpěla na vysoký krevní tlak. Syn Adam ji prý častokrát nabádal, aby si dala pauzu od zpěvu a vystupování, dokud se úplně nedoléčí. Tyto návrhy však zpěvačka vehementně odmítala.

Vystupování jí pomáhalo vyrovnat se s úzkostí. Tou v poslední době trpěla především kvůli svým zdravotním potížím. Byla workoholička a odmítala ubrat ze svého tempa. Ostatně zapálení a vášeň byly hlavní atributy, které jsme na zpěvačce obdivovali. Do muzikantského nebe odešla jako skutečná legenda, z jeviště přímo do nebe.

Související články

Další články