Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Poslední loučení s vojákem Martinem (†36): Sbohem mu přišli dát kamarádi, gripeny a Guns N' Roses

+ Dalších 26 fotografií
Lidé se dnes naposledy loučí s rotným Martinem Marcinem. Byl nejstarším ze tří vojáků zabitých v Afghánistánu sebevražedným atentátníkem. Smuteční obřad proběhne v chomutovském kostele svatého Ignáce z Loyoly. Rodina dala souhlas, aby se pohřbu účastnila veřejnost.

Martin Marcin byl nejstarší ze zabitých vojáků a svoji práci bral bezesporu jako poslání. „Já tady žít nemůžu, nemůžu se dívat na uhlazený chlapy v upnutých růžových tričkách s kabelkou přes rameno. Potřebuju na misi, do Afghánistánu, tam jsem chlap, tam dělám práci, která má nějaký smysl,“ říkával. Měla to být jeho poslední mise, chtěl si potom koupit psa a usadit se

Rozloučit se s ním přišly desítky příslušníků armády, kamarádi a rodina. Samotný obřad uvnitř kostela je jen pro nejbližší, venku bude Martinu Marcinovi dáno sbohem s vojenskými poctami. Zazní armádní hudba a salvy na jeho počest. Dorazí rovněž ministr obrany Lubomír Metnar. Nad obřadem také přelétly gripeny, za písně Knocking on Heavens Door kapely Guns N' Roses.

Související články

Další články