Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Poslední loučení s vojákem Martinem (†36): Sbohem mu přišli dát kamarádi, gripeny a Guns N' Roses

+ Dalších 27 fotografií
Lidé se dnes naposledy loučí s rotným Martinem Marcinem. Byl nejstarším ze tří vojáků zabitých v Afghánistánu sebevražedným atentátníkem. Smuteční obřad proběhne v chomutovském kostele svatého Ignáce z Loyoly. Rodina dala souhlas, aby se pohřbu účastnila veřejnost.

Martin Marcin byl nejstarší ze zabitých vojáků a svoji práci bral bezesporu jako poslání. „Já tady žít nemůžu, nemůžu se dívat na uhlazený chlapy v upnutých růžových tričkách s kabelkou přes rameno. Potřebuju na misi, do Afghánistánu, tam jsem chlap, tam dělám práci, která má nějaký smysl,“ říkával. Měla to být jeho poslední mise, chtěl si potom koupit psa a usadit se.

Rozloučit se s ním přišly desítky příslušníků armády, kamarádi a rodina. Samotný obřad uvnitř kostela je jen pro nejbližší, venku bude Martinu Marcinovi dáno sbohem s vojenskými poctami. Zazní armádní hudba a salvy na jeho počest. Dorazí rovněž ministr obrany Lubomír Metnar. Nad obřadem také přelétly gripeny, za písně Knocking on Heavens Door kapely Guns N' Roses.

Mohlo by vás zajímat

Další články