Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Poslední lednový týden se oteplí: Dočkáme se v únoru pořádné chumelenice?

Zdroj: archiv
předpověď počasí
V poslední době to je v Česku s počasím jako na houpačce. Velké mrazy střídá obleva a poměrně teplé počasí. Podle Českého hydrometeorologického ústavu je před námi poslední lednový týden, který se ponese v duchu příjemných teplot. V únoru bychom se totiž dle dlouhodobé předpovědi mohli dočkat pořádné chumelenice.

„Období na přelomu ledna a února by mělo být o něco teplejší, než je obvyklé. Další dva týdny do konce předpovědního období – od 8. do 21. února – by měly být chladnější, ovšem stále kolem dlouhodobých hodnot,“ předpovídají meteorologové z ČHMÚ.

Poslední lednový týden bude velmi teplý. Rtuť teploměru by se mohla vyšplhat až k 7 °C. Na horách by mělo sněžit, v nížinách meteorologové očekávají spíše déšť. Na naše území bude proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu. Ve čtvrtek postoupí ze západní do střední Evropy frontální systém, který bude postupovat dále k východu.

V pondělí očekávejme oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Místy sněžení nebo sněhové přeháňky, zejména v severovýchodní polovině území. Nejnižší noční teploty –1 až –5 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem –8 °C. Nejvyšší denní teploty –1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem –4 °C.

Úterý se ponese v podobném duchu. Podle předpovědi bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Zpočátku místy, během dne na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty –2 až –6 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až –8 °C. Nejvyšší denní teploty –2 až +2 °C.

Ve středu meteorologové předpovídají oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty –1 až –5 °C. Nejvyšší denní teploty –1 až +3 °C.

Ve čtvrtek bude zpočátku oblačno a místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Během dne od jihozápadu zataženo se sněžením, přecházejícím kromě severovýchodu v déšť, ojediněle i mrznoucí, nebo déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty –1 až –5 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem –8 °C. Nejvyšší denní teploty –1 až +3 °C, v Čechách večer místy až 5 °C.

V únoru se ochladí

Podle meteorologů bude únoru oproti lednu mnohem mrazivější. První týden v únoru se začne ochlazovat. Denní teploty se budou pohybovat v intervalu 2 až 8 °C, noční –2 až –6 °C. I v dalších týden budou teploty zejména v noci klesat pod bod mrazu a pravděpodobně bude i chumelit.

Související články

Další články