Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Poslední jídlo před krutou smrtí největších vrahů historie: Oliva, zmrzlina nebo humr

Zdroj: henryhargreaves.com
+ Dalších 8 fotografií
poslední jídlo
I přesto, že se v posledních letech v Americe ve spoustě států ruší trest smrti, ještě je tady dost takových, které od trestu smrti neustoupily. Není výjimkou, že po několika desítkách let vyjdou najevo nové zkušenosti a je zjištěno, že odsouzený, který dostal trest smrti, byl nevinen. Někteří vězni mají před vykonáním rozsudku právo na poslední jídlo. Podívejme se nyní na to, co si největší vrahové historie poručili jako svůj poslední chod.

Novozélandský umělec Henry Hargreaves se svým kamarádem kuchařem uvařili a poté nafotili jídla, která si přáli odsouzení vrazi na smrt. Umělec nazval sérii fotografií „No Second“.

1. Allen Lee „Tiny“ Davis

Odsouzen za krádeže a tři vraždy. Dostal trest smrti na elektrickém křesle a jako svůj poslední chod si poručil humří ocas, smažené brambory, 1/2 smaženého garnáta, mušle, česnekový chleba, pivo.

2. Ted Bundy

Byl odsouzen na smrt za znásilnění, nekrofilii, útěk z vězení, více než 35 vražd. Ted odmítl speciální jídlo, proto mu byl naservírován tradiční steak (medium), vajíčka, tousty s máslem a želé, mléko, džus.

3. Victor Feguer

Dostal trest smrti injekcí za únos a vraždu. Jako poslední jídlo si vybral olivu bez pecky.

4. Ronie Threadgill

Odsouzen za vraždu na smrt injekcí. Jako poslední večeři dostal pečené kuře, rozmačkané brambory s přírodní omáčkou, zeleninu, sladký hrášek, chleba, čaj, vodu, punč.

5. Ricky Ray Rector

Za dvě vraždy odsouzen na smrt injekcí. Jako poslední jídlo si nechal donést steak, smažené kuře, třešňovou limču, pekanový koláč. Pekanový koláč však muž nesnědl. Strážným řekl, že si ho schovává na později.

6. Ferdinando Nicola Sacco & Bartolomeo Vanzetti

Za dvě vraždy dostali muži trest smrti na elektrickém křesle. Jako poslední jídlo si poručili polévku, maso, toust, čaj. V roce 1977 guvernér MA vydal prohlášení, podle kterého byli muži obviněni neprávem, případ je stále otevřený.

7. Angel Nieves Diaz

Smrt injekcí dostal za vraždu, únos a ozbrojenou loupež. Angel odmítl jídlo, tak mu bylo namísto toho naservírováno pravidelné vězeňské jídlo, odmítl i to.

8. Stephen Anderson

Odsouzen na smrt injekcí za loupež, napadení, útěk z vězení, 7 vražd. Ovšem jeho poslední jídlo bylo vskutku vydatné. Dva grilované sýrové sendviče, cottage sýr, ředkvička, kukuřice, broskvový koláč, čokoládová zmrzlina.

9. Timothy McVeigh

Spáchal neuvěřitelných 168 vražd a dostal za ně trest smrti injekcí. Jako poslední jídlo si objednal mátovo-čokoládovou zmrzlinu.

10. John Wayne Gacy

Dostal trest smrti injekcí za 33 vražd a znásilnění. Jeho poslední jídlo bylo 12 smažených krevet, kbelík originálních KFC křidýlek, hranolky, jahody.

11. Ronnie Lee Garder

Loupeže a dvě vraždy. Odsouzen na smrt popravčí četou. Svůj poslední chod v životě si pořádně užil. Objednal si humří ocas, steak, jablkový koláč, vanilkovou zmrzlinu. Zatímco jedl, sledoval trilogii Pána prstenů.

12. Teresa Lewis

Za vraždu, spiknutí a loupež dostala trest smrti injekcí. Její poslední jídlo bylo smažené kuře, hrášek s máslem, jablečný koláč, Dr Pepper.

Související články

Další články