Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Vašo Patejdl plánoval život až do posledního dechu: Zdrcená vdova sdělila podrobnosti pohřbu

Hudebník Vašo Patejdl dne 19. srpna zemřel.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
poslední rozloučení

Přestože Vašo Patejdl bojoval s náhlou a vážnou nemocí a pravidelně navštěvoval chemoterapie, stále plánoval budoucí pracovní projekty. „Je to šok. Ještě minulý týden jsme společně plánovali budoucnost,“ uvedl jeho manažer Jiří Strážnický deníku Blesk. Ve čtvrtek však Patejdl zkolaboval a byl převezen do pražské nemocnice. Podle nejmenovaného zdroje došlo k selhání orgánů, což nakonec vedlo k jeho smrti. O posledních hodinách života slovenského hudebníka promluvila i jeho manželka.

„Bylo to strašně rychlé. Nikdo z nás to nečekal,“ prohlásila manželka Vaša Patejdla Miluška, která nyní s rodinou řeší otázku pohřbu. Podle prohlášení skupiny Elán na sociálních sítích může být pohřeb veřejný. Podrobnosti budou zveřejněny později, dodal pro Blesk hudebníkův manažer Jiří Strážnický.

Patejdlovo poslední veřejné vystoupení bylo 27. července na festivalu Benátská! V budoucnu se plánoval vrátit k vystoupením v září a měl v plánu i vánoční turné.

Ještě z nemocnice v pátek Patejdl údajně volal svému kamarádovi a blízkému spolupracovníkovi Oskarovi Lehotskému. „Ahoj, Osky, jsem nemocný, umírám…“ měl mu říct do telefonu. „Když jsi mi včera u oběda zavolal s těmi slovy, že se se mnou navždy loučíš, nechtěl jsem tomu věřit,“ napsal muzikolog Lehotský na sociální síti. „Ovlivnil jsi můj život pozitivním způsobem víc, než si v tuto chvíli dokážu připustit. Jsem ti vděčný především za všechno, co jsi za svůj život udělal pro hudbu nejen v naší zeměpisné oblasti, a za nekonečnou radost a potěšení z hudby, které jsi za ta desetiletí poskytl obrovskému množství lidí,“ doplnil.

„Ráda bych také vyjádřila poděkování Vojenské ústřední nemocnici, konkrétně Oddělení gastroenterologie, hepatologie a metabolismu, za jejich péči a lidský přístup. Poslední rozloučení se uskuteční ve středu 30. srpna 2023 od 14 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově,“ uvedla na Facebooku Patejdlova žena na téma posledního rozloučení s hudebníkem.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy