Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Poslední hodiny královny Alžběty: Se smrtí byla smířená, myslela na svého milovaného Philipa

Poslední veřejná fotografie královny Alžběty II. s novou britskou premiérkou Liz Truss.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
královna

Královna Alžběta II. zemřela 8. září 2022 v úctyhodném věku 96 let. Novým králem se stal princ Charles, nyní známý jako král Karel III. Poslední hodiny strávila královna na hradě ve skotském Balmoralu, a jak informoval The Sun, Alžběta II. jako by snad věděla, že přichází její konec. Jaké byly podle zahraničních médií poslední hodiny života nejdéle vládnoucí panovnice v britských dějinách?

Královna Alžběta II. měla pořádně pestrý a dlouhý život. I v 96 letech se stále věnovala královským povinnostem, jimž zasvětila v podstatě celý život. Dva dny před svou smrtí se setkala na skotském zámku v Balmoralu s novou britskou premiérkou Elizabeth Truss.

Na fotografiích ze setkání však bylo poznat, že je něco jinak. Alžběta měla tmavou ruku a zcela bílé prsty, na což naráželi lidé i média jako Washington Times po celém světě. Dva dny nato poklidně zemřela.

Poslední chvíle královny

Poslední chvíle života strávila na svém milovaném zámku, kde pobývala každé léto. Očekávalo se, že se vrátí v říjnu zpět do Buckinghamského paláce, to se už však nestane. Na zámku měla královna podle webu The Sun vše, na co si jen mohl člověk pomyslet. Denně četla Racing Post a sledovala televizi. Poslední dny strávila po jejím boku také její nejlepší přítelkyně Angela Kelly, která byla její osobní stylistkou.

U Alžběty byl v posledních okamžicích i její osobní lékař Ian Greenshields. „Měla opravdu dobrou náladu,“ prozradil. Kromě toho prý královna mluvila o posmrtném životě a o svém zesnulém muži princi Philipovi.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy