Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Poslední foto před smrtí: Lukáš a Dáša i Marek a Andrea se měli brát, zemřeli pod lavinou

Zdroj: reprofoto Instagram
+ Dalších 8 fotografií
dachstein
Platil třetí stupeň lavinového nebezpečí, přesto se pětice Čechů na rakouském Dachsteinu vydala na výšlap. Brňané se z něj už nikdy nevrátili. Všichni zahynuli pod lavinou, pár hodin před tragédií se ještě naposledy vyfotili. Dvě dvojice z party přátel se navíc měly brát.

Pár hodin před smrtí se pětice Čechů v rakouských horách naposledy vyfotila. „Expedice Dachstein... Počasí dneska nic moc, tak jsme se vyškrábali jen na horskou chatu a zítra už vyleze Oskar a budeme pokračovat,“ napsal Lukáš R. (†28) k poslednímu snímku.

Pod lavinou zahynul se svou snoubenkou Dagmar L. (†27). Před svatbou měli i Andrea G. (†37) a Marek V. (†46), zemřela i jejich kamarádka Iveta S. (†30).

Kamarády varovali

Neštěstí se přitom vůbec nemuselo stát. Správce horské boudy, kde byli ubytovaní, je před lavinovou hrozbou několikrát varoval. Právě díky Wilfriedu Schrempfovi nešli na výšlap už v sobotu. V neděli jim už ale nebezpečnou výpravu rozmluvit nedokázal.

„Třetí stupeň lavinového nebezpečí stále platí, svahy jsou nestabilní a příkré,“ varoval je, ale marně. „Bohužel to nemůžu nikomu zakázat, často by se to ale hodilo,“ svěřil portálu krone.at.

Navzdory snaze stovky záchranářů Čechy zachránit nešlo. Vrstva sněhu čítala osmdesát centimetrů, laviniště bylo široké 200 metrů.

Související články

Další články