Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Poslední foto před smrtí Jiřího Menzela: Vypadal spokojeně a život vychutnával do posledních chvil

Zdroj: archiv
+ Dalších 17 fotografií
smutek
Manželka oscarového režiséra Jiřího Menzela (†82) Olga Menzelová (42) dnes oznámila smutnou zprávu. Milovaný manžel, otec, kamarád a geniální režisér navždy odešel 5. září 2020. Jeho manželka o tom informovala o den později a zveřejnila dojemný vzkaz plný krásných slov. Jiří si života užíval plnými doušky a do posledních chvil hýřil pozitivní náladou. Nic na tom ani nezměnily zdravotní komplikace, se kterými se poslední léta potýkal. Jiří Menzel odešel smířený, klidný a šťastný.

Rodina Menzelových, nejbližší přátelé, známí a široká veřejnost se dozvěděla z od Olgy Menzelové (42) velmi smutnou zprávu. Do režisérského nebe navždy odešel oscarový Jiří Menzel (82). Jeho manželka zveřejnila dojemný vzkaz plný krásných a silných slov na Facebooku.

"Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek. Jiřinko, děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuju i za ty těžké poslední 3 roky. Stále jsi mi pomáhal. Svou statečností, chutí, neobyčejnou vůlí do života a humorem. Přeju ti hezkej obláček, jaks ty sám říkával. Smrtí nic nekončí a věřím, že se setkáme, ať už v jakékoliv podobě. Protože není možné, aby to tak nebylo. Hladím tě a milujeme tě z celého srdce navěky. Tvoje holky. Olinka, Anička, Evička," rozepsala se dojemné zarmoucená Olga.

Na poslední fotce vypadal smířeně

Režisér v posledních letech života velké zdravotní potíže, které ho nakonec upoutaly na vozík a následně na lůžko. Přesto byl do posledních chvil obklopen milovanou rodinou. Po zánětu mozkových blan a operaci mozku, se jeho stav zlepšil.

Následky si ale bohužel nesl. Režisér zánět mozkových blan prodělal v roce 2017 a od té doby se o něj vzorně starala jeho manžela a děti mu byly oporou i milým rozptýlením. Během léta rekonstruovali dům a Olga fanouškům ukázala fotku manžela.

"Milí přátelé, zdravím Vás uprostřed léta z vynucené rekonstrukce našeho nedávno koupeného bydlení. I tak nevěšíme hlavu, máváme a přejeme krásné léto," napsala k příspěvku Olga. Na snímku vypadá režisér velmi spokojeně a jistým způsobem klidně.

Než Jiří Menzel onemocněl, byl oceněn za řadu filmů, které režíroval. Jeho tvorbu mohli diváci vidět třeba ve filmu Ostře sledované vlaky, za který dostal v roce 1968 Oscara. Za film Obsluhoval jsem anglického krále byl zase oceněn Českým lvem za nejlepší režii. Natočil také filmy Skřivánci na niti nebo Postřižiny

Související články

Další články