Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Poslední foto před smrtí Jiřího Menzela: Vypadal spokojeně a život vychutnával do posledních chvil

Poslední foto před smrtí Jiřího Menzela: Vypadal spokojeně a život vychutnával do posledních chvil
Zdroj: archiv
+ Dalších 17 fotografií
smutek
Manželka oscarového režiséra Jiřího Menzela (†82) Olga Menzelová (42) dnes oznámila smutnou zprávu. Milovaný manžel, otec, kamarád a geniální režisér navždy odešel 5. září 2020. Jeho manželka o tom informovala o den později a zveřejnila dojemný vzkaz plný krásných slov. Jiří si života užíval plnými doušky a do posledních chvil hýřil pozitivní náladou. Nic na tom ani nezměnily zdravotní komplikace, se kterými se poslední léta potýkal. Jiří Menzel odešel smířený, klidný a šťastný.

Rodina Menzelových, nejbližší přátelé, známí a široká veřejnost se dozvěděla z od Olgy Menzelové (42) velmi smutnou zprávu. Do režisérského nebe navždy odešel oscarový Jiří Menzel (82). Jeho manželka zveřejnila dojemný vzkaz plný krásných a silných slov na Facebooku.

"Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek. Jiřinko, děkuju za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuju i za ty těžké poslední 3 roky. Stále jsi mi pomáhal. Svou statečností, chutí, neobyčejnou vůlí do života a humorem. Přeju ti hezkej obláček, jaks ty sám říkával. Smrtí nic nekončí a věřím, že se setkáme, ať už v jakékoliv podobě. Protože není možné, aby to tak nebylo. Hladím tě a milujeme tě z celého srdce navěky. Tvoje holky. Olinka, Anička, Evička," rozepsala se dojemné zarmoucená Olga.

Na poslední fotce vypadal smířeně

Režisér v posledních letech života velké zdravotní potíže, které ho nakonec upoutaly na vozík a následně na lůžko. Přesto byl do posledních chvil obklopen milovanou rodinou. Po zánětu mozkových blan a operaci mozku, se jeho stav zlepšil.

Následky si ale bohužel nesl. Režisér zánět mozkových blan prodělal v roce 2017 a od té doby se o něj vzorně starala jeho manžela a děti mu byly oporou i milým rozptýlením. Během léta rekonstruovali dům a Olga fanouškům ukázala fotku manžela.

"Milí přátelé, zdravím Vás uprostřed léta z vynucené rekonstrukce našeho nedávno koupeného bydlení. I tak nevěšíme hlavu, máváme a přejeme krásné léto," napsala k příspěvku Olga. Na snímku vypadá režisér velmi spokojeně a jistým způsobem klidně.

Než Jiří Menzel onemocněl, byl oceněn za řadu filmů, které režíroval. Jeho tvorbu mohli diváci vidět třeba ve filmu Ostře sledované vlaky, za který dostal v roce 1968 Oscara. Za film Obsluhoval jsem anglického krále byl zase oceněn Českým lvem za nejlepší režii. Natočil také filmy Skřivánci na niti nebo Postřižiny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy