Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Poslední foto před prohrou s rakovinou: Příběh mladičké Lucie Eckertové dojímá k slzám

Zdroj: Facebook, Instagram
+ Dalších 5 fotografií
Tragický osud
Pro mnoho lidí byla hrdinkou. Život Lucie Eckertové bohužel v sobotu vyhasl. Dívka, která dokázala za několik měsíců shodit 18 kilogramů, podlehla zákeřné rakovině, s níž bojovala dlouhé čtyři roky. Ještě v září krásná blondýnka věřila, že nad nemocí zvítězí.

Rodina a tisíce fanoušků truchlí za Lucii Eckertovou, která v sobotu podlehla rakovině. Byla hvězdou sociálních sítí a modlou všech fitness nadšenců. Těsně před smrtí stále věřila, že nemoc porazí.

Na začátku září sepsala Lucie dojemnou zpověď, kterou přinášíme v nezkráceném znění:

Psal se rok 2015, obyčejný letní červnový den, kdy jsem si nechala vyříznout pihu na vnitřní straně levého stehna. Na vysvědčení, kdy jsem měla odjíždět pryč, jsem si šla pro výsledky histologie. Pozitivní nález, maligní melanom dolní končetiny. Kdybych tenkrát věděla, jak se vše může znenadání zhoupnout, tak bych svoji nemoc nebrala jako chřipku, více bych si o ní přečetla a brala ji vážně. Ne, že by rakovina pro mě nebyla vážná nemoc, ale asi tím, že jsem doposud znala jen rakoviny orgánů, jsem se tolik nestrachovala, když šlo o kůži. Nikdy jsem si nic nepřipouštěla a nečetla žádné prognózy. Kdo to vše mohl tušit, že je to vlastně jedno z nejhorších rakovinných onemocnění, které se tak rádo vrací. Uběhl rok, kdy jsem se léčila imunoterapií interferonem alfa u nás v Ústí nad Labem. Léčba zabrala, výsledky dopadly dobře.

Můj život byl vždy o stresu, všude jsem musela být a vše jsem musela stíhat. Pracovala jsem na 200 % a své tělo neposlouchala. Nikdy jsem nezůstala v klidu ležet s chřipkou a hned běžela cvičit. Nějaký čas jsem měla klid, než se mi v třísle objevily boule a já v březnu 2018 musela podstoupit další operaci s ortelem maligní melanom dolní končetiny včetně kyčle. Začalo se jednat. Čekala mě studie v Praze v nemocnici Královské Vinohrady, kde se doposud léčím. Imunitní léčba v podobě infuzí. Než se ale jizva stačila zahojit a tělo začalo reagovat na léčbu, už se mi dělaly další boule v třísle. V červnu jsem tak postoupila další operaci v třísle.

Dodnes vzpomínám, jak dlouho se jizva hojila, protože jeden celý cíp jizvy odumřel a kůže zčernala. Během prázdnin jsem měla metastázy do jater, plic, mezihrudí..., proto jsem byla z první linie léčby vyřazena. V srpnu jsem nastoupila do další studie, byla to bilogická léčba ve formě léků. Byla jsem seznámena s mnoha vedlejšími účinky. Ale to by nebyla Lucie, aby neměla i ty, co trápí 1 člověka ze 100 000.

Na podzim jsem dostala ke všem vedlejším účinkům alergickou reakci a musela jsem studii opět opustit. Období Vánoc 2018 bylo velmi emotivní, několikrát mě vezla záchranka a čekalo se na schválení třetí linie léčby. 27. 12. jsem nastoupila opět do studie. Imunitní léčba na injekcích a infuzích. Po několika týdnech mi začaly bělat řasy, ztratila jsem pigment a lékaři se radovali, že léčba zabírá. V březnu 2019 ustoupily metastázy z plic, mezihrudí i ze třetiny z jater a byly operovatelné. V červnu jsem šla na ablaci jater, kde mi byla omylem propíchnuta plíce. 16. 6. byl pro mě nejšťastnější den, na který jsem čekala dlouhých 16 měsíců. Lékaři mi řekli, že jsem čistá. V tu chvíli ale nikdo netušil, že přesně za měsíc už bude zase vše jinak.

Začala jsem zvracet a měla jsem hrozné křeče v břiše. 21. 7. akutní operace, nádor 4 cm v tenkém střevě. Po této operaci jsem se rozhodla, že se přestanu dělit s okolím o své pocity a nebudu říkat informace o svém zdravotním stavu. Podpora byla veliká, ale potřebovala jsem si šetřit síly a ne vše psát ve své motivační skupine Lucí Eckertová Positive. Ani na svých osobních sociálních sítích jsem se nezmínila, co mě teď trápí, jen okrajově. Myslela jsem, že s tím ven nepůjdu, ale je na čase začít něco dělat a jednat. Má rodina se rozhodla zřídit transparentní účet za účelem léčby. Čeká se na schválení poslední možnosti a kombinace pro mou nemoc. Metastázy jsou opět vícečetně v játrech, v tenkém střevě, v páteři, v hrudní kosti. Bolesti začínají být nesnesitelné. Děkuji všem za neskutečnou podporu a finanční dary. Nikdy se nevzdám, i když je to moc náročné, Lucí.

Související články

Další články