Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Poslední dva dny bez úmorných veder: Až skončí víkend, tropické léto se ještě vrátí!

Tropické léto se ještě vrátí.
Zdroj: Profimedia.cz
V posledních týdnech jsme si užívali nadprůměrných teplot a opravdu letního počasí. Měsíc červenec byl na území České republiky teplotně téměř o 2 °C teplejší, než činí průměr za období 1981–2010. Ačkoliv v srpnu teploty trochu klesly, úmorných veder se ještě nezbavíme. Vyrazte o víkendu na výlet, protože potom bude zase "na padnutí".

Sobota

Počasí u nás částečně ovlivňuje slábnoucí studená fronta. Během dne se k nám začne od jihozápadu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Většinou polojasno, na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 27 až 31 °C, na jižní Moravě až 33 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Neděle

Od západu bude zasahovat do střední Evropy výběžek tlakové výše. Polojasno, během dne přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména na horách. Nejvyšší teploty 29 až 33 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Příští týden

Vrátí se tropické teploty a sužovat Česko budou až do konce prázdnin. Využijte proto víkendové počasí k hezkému výletu, dokud se dá venku normálně existovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články