Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Poslední dojemné setkání kamarádek: Iva Hüttnerová navštívila Hadrbolcovou v nemocnici ještě dva dny před smrtí

Zdena Hadrbolcová:  Iva Hüttnerová ji navštívila v nemocnici ještě dva dny před smrtí
Zdroj: koláž eXtra.cz/eXtra.cz Pavel Dvořák/Herminapress
+ Dalších 10 fotografií
vzpomínky

Českým uměleckým světem dnes otřásla zpráva o smrti herečky Zdeny Hadrbolcové, kterou řada diváků zná například jako Růženku z nováckého nekonečného seriálu Ulice. Na jednu z našich nejznámějších kumštýřek zavzpomínala prostřednictvím večerního zpravodajství ČT 24 její blízká přítelkyně herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová.

Vzdělaná žena

V 86 letech zemřela jedna z předních dam českého herectví Zdena Hadrbolcová, která se proslavila nejen na prknech, jež znamenají svět, ale i před kamerou. Na seriálovou Růženku z Ulice zavzpomínala jedna z jejích kolegyň a nejbližších kamarádek, Iva Hüttnerová.

"S ní jsem zažila nejkrásnější divadelní období. V divadle Na okraji, pražském Rubínu, jsme měly takové představení Postřižiny. Zdenička hrála Maryšku, já strýce Pepina a byla to krásná práce a krásné období života a od té doby jsme získaly ještě angažmá v divadle S.K. Neumanna a tam jsme byly do poslední chvíle," řekla známá herečka a výtvarnice v telefonickém rozhovoru pro ČT 24.

To, že by Hadrbolcová zemřela zcela osamělá, Hüttnerová rezolutně vyvrátila. "Zdena měla tolik dobrých přátel, které by jí mohl leckdo závidět," prozradila herečka. "My jsme za ní chodili, já sama jsem za ní byla před dvěma dny, s Mílou Mejzlíkem jsme tam byli před týdnem, takže osamělá určitě nebyla, protože ji měli všichni rádi a byla to nejen vynikající herečka, ale i vynikající moudrá a senzační ženská," dodala Iva, která se Zdenou strávila kus pracovního života.


Poslední setkání

Podle Hüttnerové měla Hadrbolcová obrovský přehled, dalece přesahující její profesi. "V tomhle divadelním prostředí byla z nás Zdena naprosto nejvzdělanější. Překvapovala svou sečtělostí, psala scénáře, byla to prostě strašně chytrá ženská a pro mě bylo takový nejdůležitější, že i když byla o pár let starší, tak to byla vždycky duší holka, nikdy to nebyla taková ta paní, vždycky to byla holka," zavzpomínala její blízká kamarádka a prozradila detaily jejich posledního setkání.

"Teď jsem si vybavila poslední chvíli, kdy jsem jí, myslím, udělala radost. Ona milovala pokrývky hlavy všeho druhu. Měla prostě takový ty kšiltovky, barety, a tak když jsme za ní byli před pár dny s Mílou Mejzlíkem, tak jsem jí přinesla krásnou kšiltovku a ona z ní měla úplně neuvěřitelnou radost. A když jsem jí to chtěla pořádně nasadit, ona tu kšiltovku držela, abychom si to nerozmysleli, a to je myslím taková drobnost, kterou si pamatuju z těch posledních dní," vyprávěla o jejich posledním dojemném setkání.


Byla lidská a srdečná

V divadelním představení Postřižiny společně Hadrbolcová s Hüttnerovou odehrály úctyhodných 350 repríz. "V inscenacích, nemyslím seriálech, ale televizních inscenacích, měla myslím svou nezastupitelnou úlohu a dokázala zahrát jak intelektuálku, tak nesmírně lidskou ženskou. Vždycky tam bylo něco obyčejného, lidského a srdečného," řekla závěrem Iva Hüttnerová.

Na Hadrbolcovou zavzpomínala i Jana Maršíková, producentka nekonečného seriálu Ulice. „Zdenička Hadrbolcová byla především velká profesionálka, na kterou jsme se mohli vždy spolehnout. Přestože jí občas nebylo moc do smíchu, jakmile vešla do ateliérů, jako by všechny starosti a trable hodila za hlavu. Celá se rozzářila, byla tu pro své kolegy, pro nás. Rozdávala úsměvy, s Jaruškou Obermaierovou byly na place i v zákulisí sehraná dvojka, která bavila celý štáb. Nikdy na ni nezapomeneme,“ uvedla s pohnutím v hlase.

Související články

Další články