Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Poslední dny zubožené Ivety Bartošové (†48): Je mi na zvracení, není to se mnou ale špatné, tvrdila

Iveta Bartošová
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 13 fotografií
VÝROČÍ

Už je to osm let, co křehká princezna české popmusic Iveta Bartošová (†48) s velmi narušenou psychikou nezvládla být dál na tomto světě a raději skočila pod vlak. Ještě šest dnů před svou smrtí přitom autorovi těchto řádků přísahala, že se s ní nic vážného neděje. „Cítím se výborně,“ tvrdila tehdy pro Super.cz jen pár desítek hodin před svým osudovým rozhodnutím.

Iveta Bartošová: Vychrtlá až na kost

Zpěvačka Iveta Bartošová vždycky národ přitahovala. Nejprve svou krásou a nevinností, později skandály v soukromí, a nakonec bohužel ostudami. Po všech marných pokusech o návrat a dání se do pořádku už to s ní většina veřejnosti pomalu vzdala.

Když se ale v dubnu 2014 objevila na obrazovkách televize Prima, vyděsila úplně všechny. A to přitom původně chtěla ukázat, jak je v pohodě.

Iveta mívala období, kdy byla napuchlá (a můžeme se jen dohadovat, jestli to bylo vlivem nadměrné konzumace alkoholu či zneužívání prášků), nebo pohublá, ale ve formě. Tentokrát jsme nicméně bohužel viděli kostru sotva potaženou kůží, Iveta Bartošová mluvila těžkopádně, vyčerpaně; zdálo se, že nemá už příliš sil.

Neúspěšné bití na poplach

Autor těchto řádků si s ní šest dnů před jejím skonem psal a na Ivetu tvrdě na ni naléhal, bez okolků, ze strachu o její život, ať okamžitě vyhledá lékařskou pomoc, jinak zemře. To ale odmítla.

„Cítím se výborně. Není to se mnou špatné, i když by si to možná mnozí přáli,“ reagovala tehdy pro Super.cz Bartošová.

Vše házela na stomatologický zákrok, který podstoupila.

„Ta operace zubů a kostí byla nutná a než se to spraví, pár měsíců to trvá. Byl to velký operační zásah. Každý má nějaké nemoci. A nejsem robot,“ vysvětlila, proč vypadala na videu utlumeně.

Paranoia

Že by snad s její psychikou bylo něco v nepořádku, to samozřejmě odmítala. Ale postěžovala si, že jí novináři nonstop hlídkují před domem. Nebyla to pravda, na to v Česku žádná redakce nemá prostředky, nejsme v Hollywoodu, jenže Iveta z toho měla „paranoiu“, a někdo jí to ochotně namlouval.

„Je mi z toho na zvracení,“ postěžovala si redaktorovi.

Poslední minuty života

A přestože celý národ se děsil jejího vzhledu, ona sama se vnímala tak, jako by byla v té nejlepší formě svého života. „Kvůli té operaci jsem zhubla, můžu jen polévky a kaše. To je ideální dieta,“ snažila působit v pohodě a optimisticky.

Jenže jak to se ní ve skutečnosti bylo, to dnes už bohužel víme. 29. dubna 2014, v den narozenin svého chotě, využila příležitosti, kdy nebyl doma, a vydala se po kolejích vstříc vlaku. Srážce někdy kolem poledne se nedalo jakkoli zabránit.

Nemocná játra?

Od různých přátel jsme se dozvěděli, že před svým skonem několikrát tvrdila, jak se chce zbavit manžela, kterého si vzala jen pár měsíců před tím, asi jako omluvu za to, že mu veřejně „nasadila parohy“, když utekla se Zdeňkem Macurou do Itálie. Vdovec to dodnes humorně nazývá únosem, i když policie nic takového nikdy neprokázala. Jak by také, když jsme z vlastních úst Ivety slyšeli, jak svému ochránci volá a prosí ho, aby ji odvezl.

Poslední týdny života nebohé pěnice jsou obestřeny tajemstvím. Patrně drtivou většinu doby byla zavřená doma a utápěla se v černých myšlenkách. Podle jejího přítele Jarka Šimka ale vše svědčí pro to, že před smrtí měla velmi vážně nemocná játra. „I to mohlo být důvodem toho, proč přicházela o energii,“ tvrdil nám loni.

Simona Stašová o svých budoucích snachách: Jsme kamarádky, ale k Jiřině chovají respekt

Související články

Další články

Nejnovější kauzy