Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Poslední dny života Vládi Šafránka (†46) z Walda Gangu: Strašně se trápil, jeho stav mu tajili a zemřel ve spánku!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 11 fotografií
Celou českou rockovou scénu v úterý zasáhla neuvěřitelně smutná zpráva: zemřela totiž pěvecká legenda Vláďa Šafránek (†46) alias Šafrda, kterého fandové znali nejen z Walda Gangu, ale i ze skupin Harlej nebo Krevel. Podle informací eXtra.cz byl bohužel v beznadějné situaci a jeho blízcí věděli, že se blíží Šafrdův konec.

Už jedenáct let totiž trpěl plicní hypertenzí, do toho se nedávno přidalo selhávání srdce. Čekal, že pomohou operace, jenže bohužel marně. „Srdce mu nemohli operovat kvůli plicím a plíce kvůli srdci. Je mi na nic, brečím. Něco jsem s tím ‚blbem‘ prožil,“ prohlásil pro eXtra.cz o zesnulém kamarádovi láskyplně Milan, sekretář Walda Gangu

Vláďa Šafránek odešel v úterý v pozdních odpoledních hodinách

„Umřel ve spánku. Co vím, byl napojený na přístroje, ale mělo dojít k celkovému selhání organismu. Jak na tom je, mu nikdo neříkal, jsem ale přesvědčený o tom, že každý cítí, že se blíží jeho smrt,“ říká Milan.

Strašně se trápil

„Šafrda se poslední dobou strašně trápil, to jeho utrpení si nikdo z nás nedokáže představit. Pavča (Pavel Pásek, principál Walda Gangu – pozn. red.) ho asi čtrnáct dní zpátky odvezl do špitálu. Tam jsem za ním nebyl, nepřál si tam nikoho. Nechtěl, aby ho nikdo v tom stavu viděl. Takže odešel jako štramák. Předtím už chudák vypadal strašně a byl úplně bez optimismu,“ vzpomíná na blízkého kumpána.

Šafránka, pro něhož truchlí nejen hudebníci, ale i rodina v čele s dcerou, podle něj aspoň už nic nebolí.

„Upřímně řečeno se to čekalo, že k tomu dojde. Věřte mi, že podle toho, jak mu bylo, když jsem ho viděl naposledy, tak se mu ulevilo. Ale je mi to šíleně líto,“ dodal sekretář Milan.

Kontaktovali jsme i bosse Walda Gangu Pavla Páska, ten se ale omluvil, že kvůli žalu absolutně nemá sílu se vyjadřovat. Spolu s dalšími nejbližšími kamarády Šafrdu ve středu zapije na rychle svolané tajné sešlosti.

Související články

Další články