Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Poslední chvíle Šafrdy (†46) z Walda Gangu: Ahoj, musím odpočívat, řekl dceři a navždy usnul…

Kamila Šafránková s tátou Vláďou Šafránkem.
Zdroj: Facebook
+ Dalších 10 fotografií
Již je to týden, co českou hudební scénu zasáhla smutná zpráva o skonu jednoho z nejslavnějších rockových hlasů u nás Vládi Šafránka (†46). Redakce eXtra.cz nyní hovořila s jeho krásnou dcerou Kamilou, která nám popsala tátův smutný odchod ze života.

„Jsem z toho pořád hrozně mimo. My se s taťkou milovali. Byl to můj nejlepší kámoš. Nikdy se nechoval jako klasický táta, byli jsme dva pankáči. Byl to borec, měli jsme skvělý vztah. A i když jsem věděla, že je na tom špatně, do poslední chvíle jsem doufala, že se stane zázrak,“ řekla nám sympatická Kamila.

Už měl slabé srdce

Hvězda Walda Gangu Šafrda zemřel v úterý 18. září v odpoledních hodinách. Léta trpěl plicní hypertenzí, k tomu se loni přidaly i potíže se srdcem.

„Táta umíral pět let. Opakovaně mi říkal: ‚Kami, já chcípnu. Já už se odtud nedostanu‘. To potom povídal všem, takže mu už nikdo pořádně nevěřil. Fakt nikdo nepočítal s tím, že to táta zalomí tak rychle. Jenže teď už bylo jasné, že má moc slabé srdíčko, takže jsem v den, kdy umřel, mámě volala ze špitálu a říkala jí, že už se odtamtud asi nedostane. Brala jsem si kvůli tomu volno z práce, abych s ním už mohla být nonstop,“ vzpomíná dcera.

Jak Vláďa odcházel

„Ještě se probral, řekli jsme si ahoj. Pak mi pološeptem pověděl, že ještě bude odpočívat, a usnul. A po cestě domů, kam jsem si jela zaparkovat auto, když jsem měla v plánu být s tátou teď pořád, mi zavolal doktor, že je konec. Jsem ale ráda, že cítil, že jsem byla u něj. Ještě ke mně ze spánku natáhl i ruku,“ prozradila eXtra.cz Šafránková.

„Týden předtím jsem ještě byla na dovolené v Bulharsku, tak si myslím, že si na mě počkal, aby se rozloučil. Asi ale věděl hodně dlouho dopředu, že se blíží konec. Začal se chovat jinak, svým nejbližším rozdával věci a dělal takové zvláštnosti, které jsme si zpětně vyhodnotili tak, že se loučil,“ přidala.

Bolestí už nemohl

V nemocnici prý byl zpěvák Walda Gangu oblíbený. „Hodně mu záleželo na nemocničním personálu. Ten se o něj staral naprosto špičkově. A jak u něj bylo zvykem, jel tam s nimi bomby. To byly pořád nanuky pro sestřičky, nebo ‚Kami, přivez KFC, všichni se tu nažereme!‘ a podobně. A dlouho byl silný, moc chtěl přežít. Doktoři se hodně snažili, akorát už nevěděli, co s ním. Narvali do něj strašně moc prášků. Nakonec už táta říkal, že už nemůže, že ta bolest se už nedá vydržet. Byl už tak zničený, že se mu ani nedivím. Ale děkovala jsem mu za to, že tomu pořád dával šanci. Teď už se aspoň netrápí,“ říká dojemně Kamila, která tátovi po smrti na Facebook napsala, že ho žádná žena na světě nikdy nemilovala tolik jako ona.

„Dnes jsem jela autem domů, pouštěla jsem si ho a zpívala si s ním nahlas. Pořád ho vidím, jak sedí vedle mě a dělá blbosti, kroutí rukama a podobně. Prosila jsem ho vždycky, ať mě nechá řídit, ale on mi pokoj nedal,“ dodala láskyplně dcera Vládi Šafránka.

Související články

Další články