Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Poslední cesta hrdinů: Vojáky z Afghánistánu dnes přivezou do Prahy

Převoz ostatků do ČR.
+ Dalších 5 fotografií
Tragické úmrtí tři vojáků zasáhlo celou Českou republiku. Kamil (†28), Patrik (†25), Martin (†36) zemřeli při sebevražedném útoku islamisty v Afghánistánu. Na památku tří statečných vojáků z mise NATO se dnes v poledne rozezní sirény. Vojáci budou do ČR přivezeni se všemi vojenskými poctami.

Letecký speciál dnes v odpoledních hodinách převeze ostatky zesnulých vojáků, kteří zemřeli při sebevražedném útoku. "Martin Marcin (†36) ,Kamil Beneš (†28) a Patrik Štěpánek (†25) zemřeli v okolí základny Bagrám v Afghánistánu.

Letadlo by mělo přistát na pražském letišti v Ruzyni dnes po šestnácté hodině. Poté se bude konat pietní ceremoniál, kterého se zúčastní nejen pozůstalí a rodina, ale také prezident České republiky a vrchní velitel ozbrojených sil Miloš Zeman nebo i premiér Andrej Babiš (63). „Všichni tři vojáci budou in memoriam povýšeni do hodnosti štábního praporčíka,“ uvedl pro web TN.cz zástupce náčelníka generální štábu Jiří Baloun.

Pietní akt proběhne u budovy Armády České republiky, která se nachází v Dejvicích na Vítězném náměstí. Lidé mohou na místo nosit květiny a přijít zapálit svíčku.

Mohlo by vás zajímat

Další články