Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Sedíte tu jak pecky, řekl Kalousek: Nouzový stav bude prodloužen do 17. května

Sedíte tu jak pecky, řekl Kalousek: Nouzový stav bude prodloužen do 17. května
Zdroj: reprofoto ČT24
+ Další 4 fotografie
Nouzový stav
V úterý se sešli poslanci ve sněmovně, aby rozhodli o prodloužení nouzového stavu. Ve hře bylo několik možností, při čemž vláda žádala o prodloužení do 25. května. Nakonec bylo rozhodnuto, že nouzový stav bude prodloužen do 17. května.

V úterý v deset hodin dopoledne začalo ve sněmovně jednání, kde bylo na programu rozhodnout o prodloužení nouzového stavu Ve hře byly čtyři možnosti. Vláda požadovala stav nouze prodloužit až do 25. května. Opozice pak navrhovala prodloužení o sedm a o deset dní. Komunisté pak chtěli stav prodloužit do 17. května.

Nouzový stav

Předseda ODS Petr Fiala i šéf SPD Tomio Okamura podpořili prodloužení do 7. května. Poslanci nakonec rozhodli, že se nouzový stav prodlouží do 17. května.

K prodloužení nouzového stavu do 25. května se přihlásilo v prvním hlasování 49 poslanců včetně ministra vnitra Jana Hamáčka. Pro prodloužení návrhu do 17. května bylo 44 poslanců. Návrh na prodloužení nouzového stavu do 10. května podpiřilo 18 poslanců. Pro prodloužení do 7. května hlasovalo 18 poslanců.

Kritika vlády

Během jednání byla vláda zkritizována stranou ODS za velké množství zbytečných rozhodnutí, které nikam nevedla. Dominik Feri se ke kritizování vlády přidal. Vládě vyčetl, že vytvářejí chaos. "Vláda předvádí totální komunikační chaos, který ohrožuje fungování státu. Počíná si jako velká pohádková saň, která má velký počet hlav. Ty ale místo ohně šlehají opatření. Jedna hlava šlehne opatření, druhá to zase popře. Tím vytváří další a další chaos," prohlásil Feri.

Vládu těžce zkritizoval také Miroslav Kalousek "Padlo tady asi padesát otázek a členové vlády tady sedí jako pecky a jeden z nich na ně neodpověděl a říkáte furt, ať táhneme za jeden provaz," vyčetl Kalousek ostatním.

Jednání Babiše a Zemana

Mezitím, co probíhalo jednání ve sněmovně, vyrazil premiér Andrej Babiš do lánského zámku na pravidelnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Tématem jejich jednání byla zejména opatření, která vláda zavedla v souvislosti s koronavirovou epidemií.

Schůze prezidenta a premiéra začala v 18 hodin a zhruba kolem půl osmé začala tisková konference před zámkem v Lánech, na které promluvil Babiš.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy