Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Poslanec Lubomír Volný: Nejdříve se popral ve sněmovně, poté se přirovnal k Židům

Zdroj: Profimedia
Sněmovna
Nezařazený poslanec Lubomír Volný má v poslední době na svém kontě mnoho skandálů. Popral se ve sněmovně o mikrofon, byl několikrát vykázán z místnosti, protože neměl roušku, a aby toho nebylo málo, nedávno zveřejnil tweet, v němž se přirovnal k Židům.

Poslanec a předseda hnutí Jednotní Lubomír Volný (47) si znovu zavařil. „Po dnešku vím naprosto přesně, jak se cítili Židé v Německu,“ napsal ve čtvrtek na svůj twitterový účet po jednání o pandemickém zákonu. Poslance také v dalším tweetu přirovnal k Němcům. „Němci, myslím zbytek kolegů poslanců, kteří se nás buďto iracionálně štítí a chtějí nás vyhnat do ‚ghetta‘ na galerii, nebo pokrytecky mlčí, přestože nám soukromě vyjadřují podporu.“ Tímto příspěvkem zareagoval na výzvu poslance Jakuba Michálka za Piráty, aby se kvůli neochotě nosit roušku odebral na galerii pro veřejnost. Právě onu galerii posléze Volný přirovnal ke ghettu.

Vlna kritiky pod twitterovým příspěvkem

Reakce uživatelů na Volného tweet na sebe nenechaly dlouho čekat. „To už snad vážně přeháníte,” okomentoval jeden uživatel. Další ho následovali: „Ty jsi fakt totální č* rák, to už nejde jinak.“ Mnozí psali, že je Volný pro publicitu schopen udělat téměř cokoliv a nechápali, jak se může sám sobě podívat v zrcadle do očí. To, že se přirovnal k Židům, je podle lidí nemístné a ubohé. „Vy se porovnáváte s Židy v Německu? Nemáte ani potuchy, jak se oni mohli cítit. Berou vám majetek? Hrozí vám deportace do koncentračního tábora? Hrozí vám smrt?” ptal se nechápavě další rozhořčený uživatel.

Volný se tak přidal k dalším politikům, jejichž výroky vzbudily za poslední dobu doslova bouři vášnivých reakcí. Jednou z posledních byla také ministryně Jana Maláčová, která srovnala koronavirus s druhou světovou válkou.

Ve sněmovně odmítal nosit roušky

Je známo, že je Volný dlouhodobý odpůrce roušek. Podle něj způsobily už veliké množství úmrtí v souvislosti s nákazou koronaviru. Proto ji odmítal ve sněmovně nosit, za což byl už mnohokrát vykázán z místnosti. Volný na situaci vždy zareagoval slovy, že bude ústenku nosit až v případě, že bude schváleno povinné testování poslanců před každou schůzí. Nic takového ale zatím schváleno není, takže můžeme od Volného ještě v budoucnu očekávat nějaké další veřejné protesty. Celá kauza okolo nenošení roušek u Volného začala, když vláda s opozicí, kromě SPD, schválila pandemický zákon. Podle antirouškaře Volného se tímto stavem otevírá cesta k budoucí hygienické totalitě v Česku a rovněž varoval před uzavřením v epidemiologickém lágru.

Ani lednovou bizarní potyčkou o mikrofon ve sněmovně si nezískal u veřejnosti oblibu. Když mu předsedající schůze Tomáš Hanzel vypnul mikrofon, protože nemluvil k věci, tedy k prodloužení nouzového stavu, vydal se k Hanzelovu pultu a začal křičet do jeho zapnutého mikrofonu. Hanzel se mu v tom snažil zabránit a rázem se z toho stala komická situace, kdy se u pultu perou politici. Není divu, že se tato událost dostala i do zahraničního zpravodajství.

Související články

Další články