Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Poslanci zvolili do Rady České televize jejího kritika, moderátora Luboše Xavera Veselého

Poslanci zvolili do Rady České televize jejího kritika, moderátora Luboše Xavera Veselého
Zdroj: Showpix
rada čt
Poslanci v tajné volbě rozhodli o třech nových členech Rady České televize, kontrolního orgánu veřejnoprávního vysílání. Její řady doplní i rozhlasový moderátor Lubox Xaver Veselý (51), který v posledních měsících činnost Rady i samotné ČT hlasitě kritizoval.

Rozhlasový a internetový moderátor Luboš Xaver Veselý se stal jedním z nových členů Rady České televize. Patnáctičlenný kontrolní orgán veřejnoprávního vysílání dále doplní novinář Pavel Matocha a ekonomka Hana Lipovská.

Rada České televize

Rada Česká televize je orgán, přes který se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu činnosti ČT. Má patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovny. Vždy by v ní měly být zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy.

Informaci přinesl Deník N s odvoláním na tři zdroje z volební komise.

Veselý patří k hlasitým kritikům České televize. Loni na podzim zveřejnil video, na němž se pře s redaktorkou pořadu Newsroom ČT24. Ta se ho ptala na kontroverzní rozhovor s premiérem Andrejem Babišem (65).

"Váš pořad Newsroom považuji za nekorektní, je to ten nejodpornější bulvár, který existuje. Nechápu, kde berete tu drzost se na to ptát, protože to, co jste do této chvíle odvysílali o mně konkrétně, byla taková stoka, nevyvážená, že vůbec nechápu, jak můžete šermovat nějakým kodexem,“ odpovídal tehdy Veselý podrážděně.

Poslanci v tajné volbě doplnili i Radu Českého rozhlasu, a to o její bývalou předsedkyni Hanu Dohnálkovou.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy