Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Poslanci se dohodli: Odsouhlasili zvýšení rodičovské i zdanění tabáku a alkoholu

Dnes muselo být přerušeno i jednání v Poslanecké sněmovně.
Zdroj: profimedia
hlasování
O tom, zda projde vládní daňový balíček, jehož součástí je i hojně diskutované navýšení rodičovského příspěvku, se jednalo už v pátek. Poslanci však nestihli konečné hlasování a Jaroslav Faltýnek (ANO) navrhl termín, kdy se o vyšších daních či vyšší rodičovské bude hlasovat. Nyní už je rozhodnuto.

AKTUALIZOVÁNO:

Poslanci dnes v podvečer schválili vládní daňový balíček, který se týkal i zvýšení rodičovského příspěvku. Sněmovnou nakonec prošel. Poslanci schválili, aby rodičovský příspěvek dostaly všechny rodiny. Mimo to se schválil i vládní daňový balíček, který počítá s vyšším zdaněním tabáku, alkoholu a hazardu.

Rozhodnutí by mělo přijít už dnes odpoledne, zatím se ale poslanci nemohou dohodnout. Od ranních hodin se u řečnického pultíku ve Sněmovně střídají poslanci a debatují. Před polednem se začalo sice hlasovat, výsledek ale ještě znám není. Poslanci se totiž mezi sebou zatím jen dohadují.

ODS a TOP 09 prohlásily už dopředu, že se hlasování nezúčastní. Mimo navýšení rodičovského příspěvku poslanci hlasují i o vyšších daních na alkohol, tabák či hazard. Rozhodnutí by mělo přijít ještě dnes odpoledne, i když původně byla schůze naplánovaná do 14 hodin. Po hlasování se ve schůzce pokračuje.

Podle zdroje webu Tn.cz byl dnes hlasováním přijat návrh zákona o zachování osvobození plynu pro domovní kotelny od zdanění. Stejně tak byl odhlasován návrh pro zvýšení limitu na osvobození piva vyrobeného v domácnosti od spotřební daně až do limitu dvou tisíc litrů namísto dosavadních dvou set.

O zvýšení rodičovské se poslanci zatím hádají. Příspěvek by měl být navýšen o 80 tisíc. S tímto návrhem přišla ministryně sociálních věcí Jana Maláčová.

Situaci ve Sněmovně sledujeme a aktualizujeme.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy