Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Poslanci odmítli návrh Senátu: Bonus pro OSVČ se nezvýší

Poslanci odmítli návrh Senátu: Bonus pro OSVČ se nezvýší
Zdroj: archiv Alena Schillerová
+ Další fotografie
rozhodnutí
Poslanci v úterý rozhodli o tom, že se nenavýší jednorázový příspěvek pro OSVČ. I nadále se bude živnostníkům a dalším osobám samostatně výdělečně činným vyplácet 500 Kč. Sněmovna ale schválila, že se bude příspěvek vyplácet i po 30. dubnu. Senát navrhoval zvýšení bonusu na 700 Kč za květen a na 900 Kč za červen.

Živnostníkům a osobám samostatně výdělečně činným, které poškodila epidemie koronaviru, se vyplácený příspěvek od státu nezvýší. V úterý o tom rozhodli poslanci na zasedání Poslanecké sněmovny. Ta ale opakovaně schválila vyplácení příspěvků i po 30. dubnu.

Další příspěvek živnostníkům

„Návrh zákona vytváří druhé bonusové období, a to od 1. května do 8. června,” představila už dříve novelu zákona ministryně financí Alena Schillerová. Stát bude vyplácet po celou dobu podnikatelům částku 500 korun za den. Po 30. dubnu tak OSVČ a živnostníci dostanou dalších 19 500 korun.

Kompenzační bonus z programu Pětadvacítka je určen všem podnikatelům, kteří kvůli koronaviru a následným vládním restrikcím přišli o zisk. Stát jim doteď vyplatil 25 tisíc, a to za dobu od 12. března do 30. dubna.

Novelu zákona o takzvaném kompenzačním bonusu nyní dostane k podpisu prezident. Státní rozpočet budou bonusy od května do června stát maximálně 13 až 14 miliard korun. Už dříve to uvedla ministryně Schillerová.

Pěstouni a OSVČ na dohodu mají smůlu

Sněmovna v úterý nepodpořila ani návrh Senátu, který chtěl rozšířit skupiny OSVČ, jež by měly na bonus také nárok. Jednalo se o lidi pracující na dohodu, pěstouny nebo dobrovolníky v pečovatelské službě.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy