Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Poslancem v eurovolbách se stal Hynek Blaško: Generál, kterému pedofil zabil syna (†9)

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Eurovolby 2019
Tragédie z Havlíčkova Brodu, která se stala před 11 lety, bude nadosmrti noční můrou generálmajora ve výslužbě Hynka Blaška, muže, který se stal europoslancem. Jeho syna, devítiletého Jakuba Šimánka, z parku před lety odvlekl pedofil Antonín Novák ze Slovenska, znásilnil ho a zavraždil. Bolestivou vzpomínku na tragédii Blaško nikdy nevymaže ze svého srdce.

Zajímavostí je, že Hynek Blaško coby kandidát za SPD uspěl. Generálmajor ve výslužbě vystudoval vojenskou akademii Bundeswehru a před odchodem do zálohy byl velitelem Společných sil Armády České republiky. Mluví se o něm také jako o generálovi, kterého vojáci milovali...

Politické angažmá začal jako kandidát Strany práv občanů, nyní ve volbách už v řadách SPD získal čtvrtý největší počet preferenčních hlasů. Jde o muže, který veřejně zpochybňuje kauzu Skripal či sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou. A také muže, který přišel o své dítě.

Vražda devítiletého Jakuba Šimánka před jedenácti lety otřásla Havlíčkovým Brodem. V tamním parku si jej vyhlédl slovenský dělník Antonín Novák. Odvlekl ho na ubytovnu, kde jej znásilnil. Potom chlapce za městem zavraždil. Novák si odpykává doživotní trest a na svobodu se jen tak nepodívá. Jakubův otec Hynek Blaško byl rozhořčen postupem města, které nechalo z parku odstranit pamětní desku hrůzného činu kvůli rekonstrukci.

Ovšem Blaško nepřišel jen o syna, ale později i manželku. Matka zavražděného Jakuba (+9) Hana Šimánková (+52) se totiž otrávila plynem. Podle výsledků pitvy otravu způsobil oxid uhelnatý. Generál Blaško tak během několika měsíců přišel o syna i o partnerku, která zemřela za podivných okolností. "Hlavu měla opřenou nalevo o stěnu, ruce měla zakrváceny na koberci byla krev a zvratky," uvedl před časem Blaško.

Související články

Další články