Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Poslal Prymulovi obrázek oběšence. Za vyhrožování epidemiologovi padla výrazná pokuta

Epidemiolog Roman Prymula.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
výhrůžky
Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula patří v souvislosti s koronavirovou krizí k nejoblíbenějším osobnostem. Ne však každý k němu chová sympatie. Třiapadesátiletý muž z Litoměřicka Prymulovi prostřednictvím e-mailů vyhrožoval a slovně na něho útočil. Za to si teď muž vysloužil pokutu ve výši 50 tisíc korun. Ačkoliv ještě verdikt nenabyl právní moci, pisálek se ke všemu přiznal.

Pokutu muži uložil litoměřický soud. Viník, který se podle státní zástupkyně Kateřiny Doušové k trestnému činu přiznal, poslal náměstkovi ministra Prymulovi celkem 35 e-mailů. V době, kdy byl ještě šéfem Ústředního krizového štábu, dostával Prymula od neznámého muže výhružné maily, ve kterých ho vulgárně oslovoval a osočoval z braní úplatků.

Výhrůžky a vulgarity

O uložení pokuty pro viníka informuje server iDnes.cz. Muž prý Prymulovi vyhrožoval, že pokud vyhlásí zákaz vycházení, nic dalšího už ve svém životě neudělá. K výhrůžkám přidával grafiky oběšenců či svou rozmazanou fotku se zdviženým prostředníčkem.

Litoměřický soud uznal muže vinným z trestného činu vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci. „Potrestaný má podle vydaného trestního příkazu možnost splácet pokutu v pětitisícových splátkách," uvedla serveru předsedkyně litoměřického soudu Halka Lacinová.

Rozhodnutí ještě nenabylo právní moci, muž se tak proti němu může odvolat. Už dříve se ale podle žalobkyně přiznal. Případ řešila Národní centrála proti organizovanému zločinu, a to v takzvaném zkráceném řízení.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy