Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Posh svět podle Kateřiny Kristelové: Nekompromisní pitva mojí kosmetické taštičky!

Zdroj: archiv
Národ se zatajeným dechem čekal dlouho, ale dočkal se! Posh svět podle Kateřiny Kristelové je krutopřísný a už po dvou pokračováních od základů mění civilizační návyky celé redakce. Kateřina se navíc dnes zaměřila na to, co nás trápilo nejvíc - obsah její kosmetické taštičky!

Na téma kosmetika, parfémy, šampony i kondicionéry jsme měli s Pavlem diskuze... Upřímně, moc si nepřál, abych se rozepisovala o tom, co používám, co považuju za nejlepší a co bych doporučila v regálech obcházet obloukem. Nevím proč. To je tak, když má člověk nad sebou šéfa a ne šéfku. Moje přesvědčovací manévry byly ale jako vždycky úspěšné a svůj "cosmetic space" jsem si vybojovala. A tak se jednou měsíčně dozvíte, co mě v čistě dámském odvětví, jakým jsou nejrůznější zkrášlovadla, baví a co vám naopak nedoporučuju kupovat ani náhodou. Začneme tím, co nosím denně v kosmetické taštičce, bez které málokterá "celebrita" udělá krok směrem ven z bytu.

Elvéčko (Louise Vuitton), ve kterém nosím své poklady, mám asi rok. Poctivě koupený mnou, žádný dárek od frajera. Šetřila jsem na něj asi 3 měsíce, kdy jsem si ukrajovala z rozpočtu, až zbylo tolik navíc, že jsem si udělala radost. Jasně, někomu to může připadat zbytečné a už slyším haters a vidím před sebou komenty "bože můj, co si o sobě tahle pipina myslí...", případně "hraje si na snobku, má to z tržnice"... Tak abychom si v tom udělali jasno od začátku.

Diskuzemi se nezabývám a nečtu je. Doby, kdy mě tohle vytáčelo nebo snad dokonce ubližovalo, jsou pryč. Tenhle zásadní postoj se datuje od roku 2004, kdy jsem se o sobě dočetla, že místo moderování T-music mám jít skočit z mostu atd... Nějak se mi nechtělo. Uplynulo víc než deset let, funguju neustále, dělám, co mě baví, práci mám a docela by mě zajímalo, jak je na tom ten člověk, co mi to tehdy psal... Mám svůj tip, ale budu doufat, že snad dopadl líp:-). Ne, Pavel to nebyl:-). Na hejty jsme prostě všichni v téhle branži zvyklí, navíc pokud je vám přes třicet, už se tak nějak počítá s tím, že máte okolo sebe dostatek svých opravdových, nevirtuálních kamarádů, kteří vám umí hodit záchranné lano, kdykoliv je potřeba, a vaše názory se díky tomu neutváří podle deseti neurotiků na fcb.

Ale zpátky ke kosmetickému bagu. O levnou věc teda rozhodně nešlo, tak nezbývá než doufat, že ji jednou zdědí Claudina (moje dcera) a tím se postará o návratnost investice.

V taštičce nosím převážně miniatury produktů, abych si zbytečně nezatěžovala kabelku, a mám krédo, že v ní musím mít všechno, co je potřeba k tomu, když vám náhodou nezbude nic jiného než přespat mimo domov:-).

1. Make-up Hello Flawless od Benefitu, odstín Honey

Benefit mám všeobecně ráda, jejich dekorativka je pro mě záruka kvality. Hello Flawless jsem zkoušela už cca před dvěma lety a tehdy jsme se teda nepotkaly v nejvhodnější čas. Nesedla mi konzistence a příliš ukvapeně jsem tehdy vybrala i odstín. Tentokrát jsem si ale dala záležet víc a trefila se. Honey je pro mě ta pravá barva.

2. Pudr Hello Flawless Benefit, odstín Beige

Kompaktní pudr stejné značky jako make-up. Skvěle sedí na pleti a je poměrně dobře krycí. Když nemám náladu na složité patlání make-upu, používám na vyčištěnou pleť, na krém, pouze tento pudr nanesený štětcem a stačí to. Baví mě i balení včetně štětce uvnitř.

3. Konturovací pudr Too Faced, odstín Medium

S konturovacím pudrem zažívám svou premiéru. Dlouho jsem se konturování (tahy štětcem, aby obličej získal na plastičnosti) bála. Neuměla jsem to a veškeré pokusy dopadly dost šíleně. Až jsem na jednom natáčení poprosila Pavla Baurea, skvělého vizážistu, který mi přímo na mém obličeji ukázal, jak si pohrát s tmavším bronzerem a štětcem natolik, aby to obličeji pomohlo, neuškodilo. Je to hodně individuální záležitost a doporučuju najít si když tak videa na YouTube, kde to speciálně zahraniční buchty-blogerky umějí dobře vysvětlit.

4. Tužka na obočí Rimmel

Tužku Rimmelku používám roky. Nedám na ni dopustit. Dobarvit obočí vnímám u svého obličeje jako základ. Přežiju den klidně bez řasenky (to dokonce velmi často), bez tvářenky, bronzeru atd..., ale obočí a pusu mám zvýrazněné vždycky.

5. Tvářenka Coralista Benefit

Jasně, přežila bych to bez ní, ale souhlasím s make-up artisty, kteří tvrdí, že tvářenka dává obličeji zdravý nádech. Barvu tvářenky volím vždycky jemnější, nesnáším styl ruských matrjošek, čím víc červené tvářičky a dokulata, tím hezčí holka:-). Ani náhodou. Stačí opravdu nepatrný nádech spíše teplejšího odstínu a v kombinaci s konturovacím pudrem dokážete divy, pokud projedete pár tutoriálů a budete ctít "kosmetické zákony", jak produkty nanášet správně.

6. Linka na oči Giorgio Armani, eyes to kill, odstín 03

Na denní nošení nanáším na oči pouze primer (bezbarvý krémový podklad, díky kterému se oční víčko neleskne a lépe na něm drží stíny i linky). Na primer potom kreslím tenkou linku šedivé barvy, černá mi na den přijde zbytečně tvrdá.

7. Korektor YSL, touche éclat, odstín 02

Legenda mezi kosmetickými blogery a ikonická záležitost mezi nejslavnějšími produkty všech parfumérií. Korektor "dotek světla", jak zní překlad, je rozjasňovačem, koriguje nevzhledné žilky na obličeji, maskuje kruhy pod očima, rozsvítí povadlou pleť během dne... Zkrátka je to právem nejprodávanější korektor na světě.

8. Tuhý parfém KARMA od Lushe

Mezi mými kosmetickými vychytávkami nechybí tuhý parfém v kulatém balení. Miluju vůni Orientu a věřím v zákony karmy. A vlastně i Prady. Lush produkty se vyznačují vůní jako z Candy shopu a Karma není výjimkou. Kombinace pomeranče, citronové trávy a borovice vám někde v kanclu poskytne aspoň ve fantazii přesun někam do Maroka.

9. Rtěnka Yves Rocher, odstín 42 rose

Kdo sleduje moje fcb profily, Instagram nebo můj blog Mystic Lipstick, ví, že jsem velkou vyznavačkou výrazných odstínů rtěnek. Na den se samozřejmě musím trochu mírnit, takže volím jemnější barvy, jako je např. právě Yves a jejich rose. Mám ráda dlouhodržící rtěnky, které ale nevysušují, což je vždycky poměrně nesplnitelné přání, ale Yves Rocher si teď dal práci a vymyslel něco mezi rtěnkobalzámem, takže za mě spokojenost.-). Rtěnky si časem na eXtra vyžádají můj zvláštní blogerský zásah, ale nebudeme předbíhat.

To je k dnešnímu kosmetickému tématu všechno a příště se můžete těšit na to, co z českých drogérek fakt nedoporučuju.

Související články

Další články