Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Posh svět podle Kateřiny Kristelové: Dámičky i gayové sem! Tuhle kosmetiku miluju a řeknu vám proč!

Zdroj: Kateřina Kristelová
Pravidelně vám přináším novinky z oblasti kosmetiky. Co mě baví, co méně, co se přeceňuje a co stojí naopak pár kaček a funguje skvěle?

Svět kosmetiky mě fascinuje a baví. Jasně, vím, na světě jsou mnohem podstatnější věci, války a hladomor, daně a hypotéky, nic z toho nesnižuju a ničemu se nevysmívám, ale svět je pestrý a vždycky bude, dotváří ho odpradávna i touha holek být v rámci možností hezčí, malovat si pusu i nehty a nikdy se na tom nic nezmění, i kdyby v jeden den explodovalo sto sopek. Prostě kdo nechce, ať to nečte. Tím pádem vítám marnivé dámy, transky a gaye.

Co mě zaujalo a považuji za vychytávku tohoto léta?

1. Olej Nuxe

Pějou se na něj ódy po celém světě a pějou se oprávněně. Mně dala první lahvičku s tímhle olejem před pěti lety Hedvika Kollerová (manželka H. Kollera) v Monaku, v době, kdy se tady vůbec neprodával. Koukala jsem na něj hodně nedůvěřivě a nechápala, proč by zrovna tohle měl být zázrak, na kterém si ulítnu. Ale stalo se. Stačilo párkrát se tímhle elixírem natřít a bylo jasno i mně. Jde totiž o mimořádně kvalitní, suchý, multifunkční olej, který vyživuje, reparuje a zjemňuje. Obsahuje šest vzácných rostlinných olejů a natírat ho můžete do kůže celého těla, na obličej i do vlasů. Voní jemnou, pro mě osobně hodně dětskou vůní, kterou mám propojenou s Claudinou. Je dražší, 100 ml vyjde okolo šesti stovek, ale vydrží, já mám balení klidně přes rok. Mimochodem, neobsahuje parabeny, to jen kdyby mezi čtenáři byla nějaká bio maminka.

2. Daylong, opalovák, faktor 15

Opalovací krémy jsou neoddiskutovatelnou součástí letní výbavičky. Dlouho jsem hledala ten, který se bude dobře roztírat, vsakovat, nenechávat stopy na oblečení a přitom dostatečně chránit. Daylong to splňuje. Denně natírám Claudinu, které někdy dopřeju i 30 UVA. Za připomínku stojí, že je extrémně odolný proti vodě a neobsahuje parfemaci. Mazat se v létě by mělo být automatickou součástí péče hned po sprše. Kůže na slunci stárne strašně rychle, ale to vám určitě netvrdím novinku. Každopádně opakování vám neuškodí. Mazat! A děti naprosto bez diskuze! Cena okolo 250 korun.

3. Nailsinc geleffect, modrý odstín

Novinka, kterou můžete sehnat v Sephoře. Koupila jsem si modrý odstín. Jasně, vím, moc praktické to určitě nebylo, ale nalákala mě fotka z nějaké fashionstory v barevném magazínu s křídovou obálkou, ve kterých vám umějí skvěle vnutit, že potřebujete i odstín, který by vás v drogérce nikdy běžně nenapadl, než jste ho viděli na skvěle upravené a štíhlé modelce, co skáče někde v Nice do bazénu. Lak je skvělý tím, že poskytuje efekt gelovek, ale nepotřebujete k němu UV lampu. Drží osm dnů jak přibitý, aspoň tedy moje zkušenost, a vytváří krásný, hladký nehet s kompaktní hodně ostrou barvičkou. Jde o britskou značku a vtipné je, že každý lak je pojmenovaný podle nějakého významného místa nebo londýnské ulice. Ten můj se jmenuje Baker Street.

4. Sampar Golden Glow

Tónovací a hydratační krém s ochranou, který dodá pleti opálený nádech a může se používat i jako rozjasňovač. Krém jsem si koupila na doporučení zahraničních blogerek cca před dvěma měsíci. Teplo tehdy rozhodně nebylo, jako správná kavka-testovačka jsem se napatlala okamžitě po přinesení domů a zděsila se, protože během chvíle na mě v zrcadle koukala paní, která se natřela krémem na boty a připomíná legendárního pekelného muže Ondru Vetchého v pohádce S čerty nejsou žerty. Okamžitě jsem se umyla a krém zasunula do poslední řady mé kosmetické skříňky. Před týdnem jsem hledala něco, co dodá mému bílému obličeji, který byl teď (kvůli omílané modelaci a po operační rekonvalescenci) měsíc v chládku, trochu zdravější barvu. Vzpomněla jsem si na Golden Glow, použila ho mnohem míň než poprvé, lehce vklepala do pleti a byla nadšená! Pleť se pod ním navíc dotónuje a krásně vyhladí. Nadšenost blogerek chápu a přidávám se k nim. Cena je 850 korun.

5. Manufaktura, pleťový elixír

Česká kosmetika, což podporuju, pokud to ovšem stojí za to. Moje zkušenost s Manufakturou byla minimální. Claud nedávno, na konci školního roku, potřebovala dárek pro své učitelky do školky, a protože nebyl čas složitě řešit, jestli obrovskou bonboniéru, nebo kytku, zaběhly jsme do obchodu s těmito produkty a vybraly dvě dárkové taštičky, mimochodem za velmi příjemné ceny. Pleťový elixír stál na poličce vedle kasy, můj krém doma mi právě ukazoval, jak vypadá jeho dno, tak jsem přidala pro vyzkoušení k dárkům pro učitelky i ten. Příjemné překvápko. Jde o krém s vřídelní solí a růžovým olejem, pleti má dopřát regeneraci, a musím pochválit, dopřeje, co slibuje. Není potřeba od něj očekávat nějaké zázraky, pokud jde o vrásky, koneckonců to nemá ani v popisu práce, ale hydratuje na výbornou a pro pleť unavenou sluncem a chlorovanou z koupaliště bude správnou volbou. Cena má moje sympatie 236 korun.

Zatahuju roletu u kosmetického okna a otevřu zas někdy! Krásné léto!

Související články

Další články