Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Posh svět Kateřiny Kristelové: Tyhle laky na nehty používám já! Jak dopadl můj test?

Posh svět Kateřiny Kristelové: Tyhle laky na nehty používám já! Jak dopadl můj test?
Zdroj: Kateřina Kristelová
Začátkem června jsem nakoupila v drogérkách a parfumérkách laky na nehty a dala se do testování. Levnější kousky, dražší, ty z reklam i zatím úplně neznámé značky. Co se osvědčilo a co v regálech obejděte obloukem?

1. Orly, odstín Orange Punch

Orly je stabilní značka laků na trhu (vznikla už v roce 1975) a ti, co ji poslali mezi lidi, dobře vědí, co dělají. Lak drží jak přibitý, barva je kompaktní a skvěle kryje. U dobré kvality nehtů bude klidně stačit jedna vrstva, což je unikát. Zpravidla jsou dvě nutností a někdy i tři. Já jsem si vybrala odstín Orange Punch, který je pro mě tou správnou letní, pomerančovou barvičkou. Odstínů mají v distribuci přes 150, takže nepochybuji, že si vyberete i vy.

Známka: 1

2. Essence the Gel nail polish, odstín tyrkysový

Ne. Nebrat. Nekupovat. Vrátit do poličky. Utíkat. Essence je kosmetická značka, ke které mám hodně ambivalentní vztah. Z něčeho jsem naprosto nadšená, něco je pro mě jedna velká šílenost. Cílovkou této kosmetiky jsou mladé holky, studentky ze základky a dobře, asi i ze střední, což je v pořádku, taky jsem si kupovala kosmetiku z kapesného a snila o kvalitě. Nicméně nelze čekat od pudru za padesát korun zázraky a od laku za 49,- už vůbec ne. Bohužel jeho hodnocení je tristní. Nedrží, odlupoval se hned druhý den, fakt nepomohly ani dvě vrstvy, o tom, že bych ho měla aspoň tři čtyři dny neporušený, bych si mohla nechat zdát.

Známka: 4

3. Nailsinc Gel effect

Skvělý, tohle by šlo. Novinka na trhu, zajímavé barvy. Já naprosto ulítla a koupila si modrý odstín, což bych si příště asi rozmyslela, protože kolikrát do roka toužíte potom mít konečky prstů jako šmoula? Každopádně po stránce výdrže, kvality, konzistence i jednoduchosti aplikace, protože štěteček je dost důležitou součástí laků na nehty, se mu nedá nic vytknout. Vytvořit jakoby gelový efekt má v popisu práce a taky to dodržuje. 8 dnů bez oprýskané barvy. Není potřeba žádná UV lampa ani profi manikérka. Pro mě asi nejlepší výsledek dnešní testovačky.

Známka: 1+

4. NYC New York color Expert Last Nail Polish (up to 7 day wear), odstín 205 Boundless Berry

Častá značka v drogériích NYC, která má sympatické ceny a v jejím sortimentu se dají najít zajímavé a funkční věci, aniž si zruinujete peněženku. Např. jejich kompaktní pudr. Doporučuju. To bude ale téma pro toto intelektuální okénko na jindy, dnes mají slovo laky.

Boundless Berry je ostružinová krásná barva, kterou mám já osobně na nehtech nejradši, proto jsem po ní sáhla okamžitě, když jsem ji ve stojanu u pokladen zahlédla. Bohužel lak je poměrně řídký, tady je to klidně na tři vrstvy, speciálně když chcete zahladit nerovnosti, a o výdrži netřeba debatovat. Tři dny OK, potom čas na odlakovač. A ten nikdo z nás nemá moc rád.

Známka: 3

5. L'Oréal Paris Collection Exclusive by JLO, odstín Pure Red

Příjemný překvápko. Nádherná barva. Červený odstín byl, je a bude sexy. Krásně drží, kryje a barva je opravdu Pure Red. Jennifer Lopez prý navrhovala svou řadu produktů několik měsíců a dala si záležet, aby šlo o kosmetické vychytávky, které má ona sama ráda, včetně odstínů laků a rtěnek. Povedlo se. Jediné, co má u mě minus, je cena laku (cca okolo stovky) a ne zrovna velké balení, do klasické velikosti jiných lahviček to má hodně daleko. 5 ml je prostě 5 ml.

Známka: 1-

6. Michael Kors, odstín Envy

Nemám ráda fashion brand MK. Jasně, i na mém instáči jste se na mě některé sesypaly, co si jako o sobě myslím, když jsem tam podobnou kritiku hodila. Nic. Prostě mě kabelky, které má každá druhá při nákupu v Tescu, nebaví. Na lak na nehty jsem tedy koukala s určitým předsudkem. Dostala jsem ho ve Varech jako dárek v Sephora makeup roomu. Barva fialová, nádherná. Super výdrž, opravdu se týden ani nehnul. A to jsem provedla zátěžový test a dopřála si s ním pedikúru a střídala botky jako o život. Bezchybný výsledek. Díky kvalitnímu štětečku i jednoduchá aplikace. Trochu drhne obal, protože uzávěr na horním díle laku nedrží, ale na pozitivní hodnocení tohle pro mě nemá vliv.

Známka: 1

Dnešní testovačka je u konce. Příště mám v plánu masky na obličej, taky top ten shity, co nekupujte, a pak se vrhneme na čtení Vergilia v originále, jo?

Můj instagram: kristelova.katerina

Související články

Další články

Nejnovější kauzy