Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Poselství, která vás chytnou za srdce: Tohle čeští senioři vzkazují mladším generacím

Zdroj: Facebook Charita Frýdek-Místek
+ Další 4 fotografie
dojemné
Všude se dočítáme, že musíme chránit naše seniory, kteří jsou v době pandemie koronaviru nejzranitelnější. Tisíce dobrovolníků a neziskových organizací se snaží lidem nad 65 let pomáhat, ať rodinu mají, či zůstali sami. Zaměstnanci Domu pokojného stáří ve Frýdku-Místku se rozhodli, že situaci pojmou z opačné strany a dali prostor právě seniorům, aby mladší generaci vzkázali to, co ve svém věku vnímají jako to nejdůležitější.

Osm vzkazů, které chtě nechtě chytnou za srdce každého. Nabytá moudrost a pravda, kterou mohou senioři předávat mladším generacím, dýchají z každého vzkazu. Lidé, kteří prožívají podzim svého života, už vědí, co je v životě opravdu důležité.

Co byste vzkázali...?

To si také uvědomil personál Domu pokojného stáří ve Frýdku-Místku a požádal své klienty, aby prostřednictvím krátkého vzkazu obohatili mladší generace.

"Co byste vzkázali mladší generaci? Na to jsme se zeptali klientů v Domě pokojného stáří. Jejich odpovědi nás pohladily na duši a dodaly nám optimismu do dalších dní. Ukázaly nám, že i když se časy mění, někdy jsme nahoře, jindy zase dole. To nejdůležitější však zůstává a spojuje nás napříč generacemi, vyznáním a kulturami," píše se na facebookové stránce Charita Frýdek-Místek.

Ohlasy veřejnosti

Vzkazy od seniorů opravdu pohladí po duši každého, kdo si je přečte. Je z nich totiž cítit hluboká pravda každého z nich. Více než 150 komentářů pod příspěvkem je plných emocí, vděku a lásky.

"Milí, Františku, Zdeňko, Maruško, Věrko, Františko, Aničko, Stanislave a Emilko a všichni klienti a zaměstnanci domu Pokojného stáří ve Frýdku, srdečné díky za milá přání a povzbuzení v této době...," okomentoval dojemný příspěvek uživatel Jiří. "Tak tohle mi vhrklo slzy do očí. Krásné," připojila se paní Jana.

Podívejte se do galerie na to, co mladší generaci vzkazují senioři z Frýdku-Místku.

Související články

Další články