Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Porušily opatření kvůli exorcismu: Jeptišky jely vyhnat ďábla z parlamentu

Porušily opatření kvůli exorcismu: Jeptišky jely vyhnat ďábla z parlamentu
Zdroj: Pixabay.com
Vymítaní ďábla
Dvě irské jeptišky porušily opatření proti šíření koronaviru a vydaly se z města Cork do 217 kilometrů vzdáleného Dublinu. Vymítaly tam ďábla z irského parlamentu. Nyní čelí obvinění.

K události došlo 8. prosince loňského roku, kdy Irové nemohli cestovat napříč zemí. Obě karmelitky, matka Irene Gibson a sestra Anna Marie, ale k porušení opatření měly své důvody.

Irský prezident Michael D. Higgins a několik jeho nejvyšších zákonodárců jsou totiž podle některých věřících ďáblové. Pod vedením otce Giacoma Balliniho tedy v parku před irským parlamentem proběhl exorcismus, při němž byla budova pokropena svěcenou vodou. Informaci zveřejnil deník Irish Examiner

Sestry se pak odebraly na mši, jíž se zúčastnilo dalších zhruba sedmdesát věřících, a to i přesto, že v Irsku se může naráz sejít maximálně patnáct osob. „Žádná lidská moc nám nemůže vzít právo konat mši,“ vyjádřil se Ballini.

Dvojice jeptišek má i svůj účet na crowfundingovém serveru GoFundMe, kde se jí po tom, co porušila proticovidová opatření kvůli exorcismu, podařilo již vybrat částku v přepočtu přes dva miliony korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy