Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Poručík Dan z Forresta Gumpa: Děti padlých vojáků se díky němu zase smějí

Poručík Dan z Forresta Gumpa: Děti padlých vojáků se díky němu zase smějí
Zdroj: csfd
+ Dalších 11 fotografií
dobrák Gary
Je úžasné, když někdo využívá svoji slávu a finanční prostředky k dobrým účelům. Mezi nezištné lidi s velkým srdcem, kteří věnují velkou část svého života pomoci druhým, se řadí i herec Gary Sinise (64). Založil si vlastní nadaci a pomáhá americkým vojenským veteránům. Jeden z jeho projektů je opravdu dojemný.

Gary Sinise je úspěšný americký herec a hudebník. Všichni si ho jistě pamatujeme v jeho nejslavnější roli poručíka Dana ve filmu Forrest Gump, válečného veterána na vozíčku, který o nohy přišel ve válce.

Známý je ale nejen svým skvělým herectvím. Proslavil se i svou nezištností a touhou udělat ze světa lepší místo. Gary se totiž rozhodl pomáhat ostatním a založil vlastní nadaci, která pomáhá americkým vojenským veteránům.

Jedním z projektů nadace je i takzvaný Snowball Express. Ten funguje už od roku 2017 a jeho cílem je, alespoň na chvíli, znovu rozzářit oči dětí amerických vojáků padlých v boji. Děti společně s Garym Sinisem vyrážejí na nejmagičtější místo na planetě, kterým je - alespoň v dětském pojetí světa - Disney World. Už přes 1750 z nich mělo možnost podívat se na toto přenádherné místo v Orlandu. A to aniž by tam museli utratit jediný cent.

Sinise je pro mnohé skutečným hrdinou. Pro něj osobně je ale nejdůležitější, že se děti padlých vojáků necítí samy, mohou navazovat nová přátelství a znovu zakoušet pocity štěstí.

Povídejte se do fotogalerie, jak si to děti v Disney Worldu užily.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy