Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Porodník Venduly Pizingerové (48) promluvil: Miminko svým věkem neohrožuje

Porodník Venduly Pizingerové (48) promluvil: Miminko svým věkem neohrožuje
Zdroj: Showpix
+ Dalších 14 fotografií
těhotenství
Nahoře má jenom dvě kila, protože hodně zvracela. O těhotenství Venduly Pizingerové (48) se ale mluví především kvůli jejímu vyššímu věku. Přečetla si dokonce i takové komentáře, ve kterých jí a manželu Josefovi (32) přáli postižené miminko. Podle gynekologa, který přivedl na svět obě Venduliny děti, se není čeho bát!

Gynekolog Pavel Calda (63) byl u porodu obou dětí Venduly Pizingerové Dcera Klárka bohužel v pěti letech podlehla akutní leukémii, s Karlem Svobodou (†68) má ještě syna Jakuba (14).

Na prahu padesátky čeká třetí miminko a někteří lidé ji za to pranýřují. Podle Caldy jsou negativní komentáře nesmyslné.

„Vendule moc přeju, aby jim to všechno vyšlo a dítě bylo zdravé. Není pravda, že svým věkem ohrožuje své ještě nenarozené dítě. Pokud žena ještě menstruuje a občas má ovulaci, proč by nemohla být těhotná? Navíc když je k tomu fyzicky i psychicky v dobré kondici," řekl profesor deníku Aha! s tím, že průměrný věk žen je 81 let. Lidé by tak podle něj neměli hledat problémy tam, kde nejsou.

Přáli jí postižené dítě

Většina vzkazů, které Pizingerové přišly, se nesla v pozitivním tónu. Ne každý však dokázal skousnout, že by mohla být Vendula opět šťastná. Přečíst si tak musela i ošklivé komentáře.

“Moji kamarádi a lidi, kteří nás mají rádi, nám to přejou. Musím říct, že tam bylo 99,9 procenta nádherných přání, že to lidi potěšilo. Samozřejmě že tam byli kverulanti, ale těm já bych nevěnovala žádnou pozornost. Protože když ti přejou něco zlýho nebo tě proklínají, tak si myslím, že spíš ten problém je u nich. Dokonce někdo napsal, že by mi přáli postižené dítě,” prozradila Pizingerová v pořadu Showtime na CNN Prima News.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy