Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

„Porodní betlém“ Tamara a Lilia spojily své síly: Ženy odsuzující porodnice jásají

Zdroj: Instagram
+ Dalších 5 fotografií
projekt
Manželku miliardáře Karla Janečka Liliu Khousnoutdinovou (31) spojuje s manželkou Tomáše Kluse Tamarou (31) nejen záliba v kojení na veřejnosti, ale také alternativní způsoby porodu. Proto jedna oslovila druhou a vzniklo z toho video, které oslavuje nově vznikající porodní dům a centra, za kterým stojí iniciativa Ať žijí. Ta odkazuje na Nadační fond pomoci Karla Janečka.

Lilia Khousnoutdinová je patronkou iniciativy Ať žijí, která má za cíl vytvořit školicí centrum pro porodní asistentky. Na pomoc si Lilia přivolala Tamaru Klusovou, které dala za úkol natočit video, které bude princip a poslání iniciativy vystihovat. Tamara se zamyslela a vznikla tak myšlenka na „Porodní betlém“.

„Když jsem se zamýšlela, jak to video uchopit, zrodil se v mé hlavě obraz, který jsem okamžitě pojmenovala PORODNÍ BETLÉM… Chtěla jsem, aby v tom příběhu bylo otevřeno do všech stran a přitom bylo jasné, že u porodu jde především o děťátko a maminku… ne o ega…,“ napsala Tamara ke svému nejnovějšímu počinu.

Tyto známé dámy si daly za úkol podpořit vznik center pro ženy, v jehož prostředí by maminky prožily svůj porod jako procházku růžovým sadem a neměly na porod špatné vzpomínky. Kritikům domácích porodů tak vzaly vítr z plachet, neboť porodní centra a domy jsou jakousi „střední cestou mezi porody doma a porody v porodnicích“. I tak se ale najde řada odpůrců.

Celý tento projekt se některým zdá příliš sluníčkářský a pro ženy i děti nebezpečný. To však nadační fond, pod jehož záštitu Ať žijí spadá, vyvrací. Celá iniciativa chce vybrat prostředky na realizaci vzdělávacího programu pro porodní asistentky, které budou vyškolené podle „mezinárodních odborných doporučení“.

Příznivkyně domácích porodů a odpůrkyně bílých plášťů jásají a porodního centra, kde budou k dispozici kvalifikované porodní asistentky, se nemohou dočkat. V očích žen, které ji už tak za její přínos pro planetu zbožňují, stoupla manželka muzikanta zase o něco výš.

Související články

Další články