Vyprávění zdrcené ženy jménem Shakla Bochkarjova přinesl portál SiberianTimes.com. Ruská studentka Fatima Dzhafarova (20) byla obyčejnou dívkou z Nižného Sortymského. Ráda se hezky oblékala, nosila make-up a sledovala módní trendy.

Jenže pak ji oslovil a začal fascinovat radikální islám. Fatima začala na internetu hledat možnosti, jak by se mohla dostat k bojovníkům Islámského státu. Jednoho dne se rozhodla k útěku. Přes Ázerbájdžán a Turecko se dostala až do vysněné Sýrie.

Tam se stala čtvrtou manželkou muže, který verbuje nové bojovníky pro IS. Fatima je nyní spokojená, že našla svou životní cestu. Prostřednictvím internetu ráda referuje o vojenských akcích džihádistů.

Její matka je v šoku. Věří, že Fatima se jednoho dne vrátí. Zároveň se stydí, že vychovala zrůdu. „Dívala jsem se na ni, ale už jsem neviděla svou dceru. Je z ní prostě schránka připomínající mojí dceru. Postrádá duši, vlastní myšlenky a srdce. Pokud žije s verbířem, ví toho o IS již příliš mnoho. Živou ji odejít nenechají. I když je to velice bolestivé, vím, že svou dceru už nikdy neuvidím,“ uvedla zdrcená máma.