Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Porážka Jiřího Procházky má hořkou pachuť. Zářez, rozhodčí je diletant, zuří fanoušci i legendy UFC

Jirka si jde v UFC pro titul.
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
MMA

Rozhodčí zápas Jiřího Procházky a Alexe Pereiry ukončil předčasně. Alespoň tak to vidí velká část českých fanoušků. Ti na sociálních sítích hejtují rozhodnutí jindy vysoce respektovaného sudího Marca Goddarda, který duel českého samuraje a brazilského válečníka zarazil ve druhém kole po smršti Pereirových loktů. A s diváky souhlasí i drtivá většina UFC hvězd, jako třeba Henry Cejudo nebo Merab Dvalishvili. 

Jiří Procházka do duelu s Alexem Pereirou nevstoupil zrovna nejlépe a po prvním, nejspíš prohraném kole, měl ve druhém skvělou pasáž, kdy soupeře tvrdě trefoval. Jenže v polovině druhého dějství přišel jako blesk z čistého nebe Brazilcův levý hák, který Procházkou otřásl, následně přidal lokty a český samuraj padal na zem. V ten moment k bijcům přiskočil rozhodčí Marc Goddard a bitvu ukončil. Bezprostřední reakce komentátorů? Bylo to předčasné!

Fanoušci zuří

Procházka sice v pozápasovém rozhovoru přiznal, že byl na moment mimo, jenže po dopadu na zem se začal bránit, jak je patrné z opakovaných záběrů. Podobně tomu bylo i v předchozích zápasech Procházky v UFC a český bijec se vždy dokázal oklepat a zvítězit, tady mu ale sudí nedal šanci, za což sklidil masivní hejt, logicky zejména od českých fanoušků.

"Aspinall tam dá Pavlovichovi 3 kladiva jako kráva po tom, co už je asi 5 sekund mimo. A tady to ukončí, ještě než bylo cokoli zřejmé," odkazuje jeden z komentujících na titulový duel, který předcházel zápasu Procházka versus Pereira. "Tohle nemělo být ukončené. Tohle Goddard pos*al," zní jeden z nejlajkovanějších komentářů pod příspěvkem k zápasu na Facebooku. "To jsem si říkal, když tam je Goddard, tak že to bude v pohodě..." napsal výmluvně další z fandů českého zápasníka.

UFC hvězdy se pustily do rozhodčího

A nejsou to jen fanoušci, kteří se na elitního rozhodčího zlobí. Jako předčasné ukončení to vnímá i velké množství UFC hvězd. "Hovadina. Předčasné ukončení, Marc Goddard to provedl znovu. Jsme bojovníci, bojujeme," napsal na sociální síti X (dříve Twitter) Merab Dvalishvili. "To bylo zastaveno příliš brzy!" přidal se Dominick Cruz a podobně se vyjádřila i legenda UFC Henry Cejudo.

Procházku pak ocenil i další velikán Max Holloway. "Jiří je speciální týpek. Většina chlapů by neřekla, co právě řekl. Respekt, válečníku," napsal. Reagoval tak na slova českého zápasníka, která pronesl ihned po sporném ukončení. Pogratuloval totiž soupeři a uznal, že byl lepší. Rozhodnutí sudího nerozporoval, ostatně přiznal, že na chvíli byl skutečně mimo. "Nikdy nepřestanu. Stává se to, ale budu zpátky, silnější než kdy dřív. Díky, Alexi, dobrý výkon, ale já se poučím a vrátím se," prohlásil.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy