Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pořadatel pietního aktu za zemřelé chlapce (†7): Nekontrolovaně jsem plakal. VIDEO

+ Dalších 28 fotografií
Pořadatelé pietního aktu byli dva. Bohdan Bláhovec (34) a Ivo Bystřičan (38). Ti se rozhodli, že tragédii, kdy se na jezeře Lhota utopili vietnamští chlapci (†7), nenechají bez povšimnutí a rozšířili informaci o sešlosti, kde se dalo. Vyplatilo se. Vyjádřit upřímnou soustrast rodinám přišlo téměř dvě stovky lidí. Co o akci řekli sami pořadatelé?

Pietní akce se konala nedaleko jezera Lhota, kde se ve čtvrtek udála strašlivá tragédie. Dva sedmiletí chlapci vietnamské národnosti se utopili. Viníka lze hledat jen těžko, přesto se hovoří o ne přílišné ochotě personálu. Kde se vina neřešila, a šlo skutečně jen o to projevit soustrast pozůstalým rodinám bylo na tryzně za oba hochy, kterou pořádali Bohdan Bláhovec a Ivo Bystřičan.

„V momentě, kdy jsem objevil na sociálních sítích článek o té tragické události, tak jsem se rozplakal a plakal jsem posléze nekontrolovaně po dobu dalších hodin. Následně jsem na Facebooku zveřejnil status, kde jsem položil otázku, zda by nestálo za to udělat nějaký pietní akt,“ prozradil Bohdan Bláhovec, jak nápad vznikl.

„Často nekonáme, protože si myslíme, že bude konat někdo jiný,“ zmiňuje pro změnu Ivo Bystřičan. Na celý rozhovor s nimi se podívejte na videu.

Související články

Další články