Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pořadatel Miss Roma narychlo změnil pravidla hlasování! Kvůli téhle krasavici, která drtí soutěž! Vyhraje Míša nakonec? Víme, jak to bude!

Petr Jeník společně s romským rádiem organizuje soutěž, ve které je
možné transparentně hlasovat a všichni mají fér podmínky. A když pak
hrozí, že legitimně vyhraje tady Míša, tak najednou vše mění a pyskuje,
že jsme škodolibí. Kde je chyba?
Zdroj: owww.cz, missroma.cz

Náš včerejší text o favoritce Miss Roma Internet 2013 Míše Danielové vzbudil ohlas nejen u našich čtenářů, ale i u organizátora, který na nás nejprve vyvíjel tlak, aby dnes rovnou za pochodu změnil pravidla hlasování tak, aby za každou cenu mohl nějak korigovat hrozící vítězství dost nekonvenční, ale regulérní favoritky celé podivné soutěže, která se tváří jako fér a dává bez předsudků šanci všem Romkám, ale v konečném účtování jednu z nich de facto diskriminuje. Tedy diskriminovala!

Organizátor Petr Jeník nejprve včera hrozil redakci platebním příkazem na 5000 Kč za porušení autorských práv (zveřejnění fotky Danielové, na kterou prý má autorská práva, k čemuž srdečně gratulujeme), na což reagoval náš šéfredaktor rozhodnutím vyplatit pánovi tři stovky a nic nemazat. Organizátor už každopádně na tomto nelpí a celá situace měla během dne zajímavou genezi.

Dnes nejprve, zcela proti původním pravidlům soutěže, pořadatel oznámil záměr vynulovat v lednu hlasy a uspořádat SMS hlasování v TOP 10!

Na Facebooku soutěže zveřejnil tento text: "Miss Roma Internet, řeknu Vám to takhle. Na SMS hlasování de facto proděláme. Většinou jde tak koruna za SMS organizátorovi. Což je směšný. Kdybychom soutěž ponechali tak, jak je, tak by to bylo pro nás mnohem lepší. Ale bohužel to nejde. Holt jakákoliv romská soutěž je trnem v oku majority. Chtěli jsme pořádat více soutěží pro nás Romy, ale vzhledem k chování majority nevíme, jestli se do dalších věcí budeme pouštět. Je to psychicky náročná věc pro organizátory.“

Nakonec se ale, zdá se, vše v dobré obrací. Slovo má sám Jeník: „Je to složité. Podívejte, Míša vyhrát nakonec musí, pokud dostane nejvíc hlasů, stane se Miss Roma Internet 2013 a dostane i cenu. Je tu ovšem krom recesistů i velká skupina lidí z romské komunity, kterým vadí, jak to celé pojala masa. Těm uděláme SMS hlasování z top 10 nebo 20 finalistek, aby měla šanci i finalistka, kterou reálně ta komunita preferuje.“

No, my si to celé ještě ohlídáme a také vám brzy přineseme materiál a vyjádření od samotné favoritky, pro kterou nezapomeňte hlasovat tady, tedy v případě, že ji favorizujete, kočiček, navíc opravdových, je jinak mezi finalistkami celá řada!

A na závěr ještě ujištění pro samotnou Míšu, že jí korunku krásy romského internetu asi už nikdo nesebere. Pořadatel vydal před hodinou další tiskovou zprávu v tomto znění:

Soutěž Miss Roma Internet postihl stejný osud jako soutěž Český slavík. Do čela internetového hlasování vystřelili uživatelé internetu soutěžící, která objektivně favoritkou soutěže krásy není. Důvodů může být několik: protestní hlasy, škodolibost, nepřejícnost, závist či senzacechtivost některých novinářů. Nejspíše kombinace všech těchto důvodů. Veřejnost se ale díky tomu stejně jako v případě soutěže Český slavík opět rozdělila na dva tábory. Jeden tábor zastává názor, že výhra této soutěžící není férová vůči ostatním soutěžícím. Druhý tábor pak pevně stojí za názorem, že tuto soutěž vyhrála regulérně. A oba tábory mají vlastně pravdu. Rozhodli jsme se proto k drobné změně pravidel, která bude vyhovovat oběma táborům. Internetové hlasování ukončíme dne 15. 1. 2013. Tedy přibližně o dva týdny dříve, než bylo v původním plánu. Žádná ze soutěžících nepřijde zkrátka. Tedy ani současná jasná favoritka internetového hlasování Michala Danielová. Ceny pro vítězky zůstávají stejné. Následovat pak bude SUPERFINÁLE soutěže, do kterého postoupí 30 dívek vybraných organizátory soutěže, které se mohou těšit na další hodnotné ceny. Termín spuštění SUPERFINÁLE i jeho trvání upřesníme.

Vypadá to na happy end. Budeme ho nadšeně sledovat!

Související články

Další články