Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Pořád vypadají jako malé děti! Tyhle sestry postihla opravdu krutá choroba

Gwen Hartley překonává těžký osud s úsměvem.
Zdroj: thehartleyhooligans.com
+ Další fotografie
Ženě se narodily dvě děti se závažnou chorobou. Obě nemají správně vyvinutý mozek a trpí na trpasličí vzrůst.

Těhotenství Gwen Hartley probíhalo bez komplikací a předporodní vyšetření neukazovala nic podezřelého. Přesto se její dcera Claire narodila s mikrocefalií, vzácnou poruchou, při níž není mozek správně vyvinutý. Lékaři jí dávali jen malé šance na přežití, dívka stále zvracela a onemocněla ještě k tomu zápalem plic.

Rodiče se ale nevzdávali, společně s léky jí dopřávali stravu plnou živin a nakonec se Claire z nejhoršího dostala.

O pět let později byla Gwen znovu těhotná a tentokrát už byly výsledky jasné od začátku. Také její druhá dcera Lola měla trpět stejnou poruchu jako její sestra. Ani tentokrát však Hartleyovi na holčičku nezanevřeli a namísto zoufání se o ni opět starali se vší trpělivostí a péčí.

Dnes mají dívky devět a čtrnáct let a se svými devatenácti kily a metrem padesát dohromady stále připomínají malé děti. Kvůli nevyvinutému mozku nemluví ani nechodí, nedokážou dělat hromadu běžných činností a pravidelně mívají záchvaty. Jejich rodina je ale za ně šťastná a užívá si každého dne s nimi. Matku Gwen jenom občas trápí reakce veřejnosti.

„Někteří lidé reagují nevhodně. Ukazují si na ně, zírají a dělají obličeje. Ptají se mě, kolik jim je a jestli si je můžou pochovat. Jiní si zase myslí, že jsme u nějaké náboženské sekty. Přitom jsou ale jako normální dívky. Mají rády rap, sledují televizi a každá z nich má svou vlastní osobnost. Vydávají ze sebe zvuky, smějí se, komunikují očima a vím, že nám rozumí a poznávají nás,“ říká.

Oproti tomu jsou děvčata oblíbená v místě svého bydliště. „Lidé tady je přijali. Vyrůstají s nimi odmalička a jsou pro ně takové malé celebrity.“

Související články

Další články